4 května, 2021

Cíle, které si s partnerem nastavíte, jsou dlážděním vaší společné cesty. Promyslet si krátkodobé i dlouhodobé cíle ve vztahu, na kterých budete společně pracovat, vám mimo jiné pomůže upevnit váš vztah. Společné cíle ve vztahu pomáhají zlepšovat komunikaci, díky nim budete k sobě mnohem více otevření. Zároveň se o sobě můžete dozvědět něco úplně nového.

19 dubna, 2021

Zhluboka se nadechněte. A teď všechen vzduch zase vypusťte ven. Cítíte nějaký rozdíl? Náš dech a s ním spojené dechové techniky jsou velmi mocným nástrojem. Pomáhají zbavit se stresu i úzkostí. I jednoduchá dechová cvičení mohou znamenat veliký rozdíl v tom, jak se cítíme. A to jak po fyzické stránce, tak i po té psychické.

8 dubna, 2021

Většina lidí by ve svém životě chtěla změnit alespoň jednu věc. Může být ale velmi náročné najít motivaci a se změnami vůbec začít. Pochopit, co to vlastně motivace je a jak přesně funguje, vám může pomoci. Díky tomu si totiž snáze najdete svou vlastní cestu, jak se motivovat a jak si udržet nově nalezenou motivaci.

26 března, 2021

Láska je úžasná. Láska je nezbytná. Láska je nádherná. Ale jen láska nestačí. Mnoho lidí si lásku příliš idealizuje. Dává jí příliš velkou sílu. Když vztah funguje – je to láska! A pokud ve vztahu něco neklape? Je to nedostatek lásky. Má ale láska opravdu takovou moc? Nebo na ni svádíme, na co sami nestačíme?

10 března, 2021

Někdy je pro nás nejtěžší nastavit si hranice s lidmi, se kterými máme nejbližší vztahy. I ve funkční a relativně šťastné rodině se může najít někdo, kdo neustále hranici překračuje nebo kdo se k vám chová tak, jak si nepřejete. Naučte se s těmito problémovými členy rodiny vycházet a vytvořte si osobní hranice, jaké potřebujete.

23 února, 2021

Intimita znamená blízkost. Intimita ve vztahu se musí budovat a postupně se vyvíjí, čím více nám na druhém záleží a čím raději s ním trávíme svůj čas. Intimita může zahrnovat jak fyzickou, tak emoční blízkost, velmi často se jedná o obojí. Jak na intimitě ve svých vztazích pracovat? Jak si s druhými vytvořit pevné vazby?

10 února, 2021

Dlouhá fronta, dopravní zácpa, posměšné poznámky od kolegů v práci – někdy je toho na nás prostě moc. Ačkoliv je naštvání běžnou reakcí na stres, dlouhodobá zlost může mít velmi destruktivní důsledky. Vztek negativně ovlivňuje naše psychické a fyzické zdraví, ale také naše vztahy s druhými lidmi. Jak vztek zmírnit a nenechat se jím ovládnout?

27 ledna, 2021

Setkali jste se někdy s pojmem polyamorie? O monogamii jste ale jistě už slyšeli, tedy o vztahu dvou lidí. Polyamorie je vztah více než jen s jedním partnerem, ovšem s plným vědomím a také za souhlasu všech zúčastněných. Nejde o nic nového a pokud vás polyamorie také zaujala, v článku se o ní dozvíte více.

12 ledna, 2021

Vybudovat šťastný a zdravý vztah vyžaduje spoustu práce a často to není vůbec jednoduché. Náročné výzvy se nevyhýbají ani těm nejpevnějším vztahům. Důležité je, abyste se příliš neupnuli k minulosti, ale snažili se společně vytvářet svou budoucnost. Ať už se vaše vztahová krize týká čehokoliv, v článku najdete tipy, jak si s ní úspěšně poradit.

30 prosince, 2020

Odhalení nevěry může být velmi zničující. Člověkem zmítají emoce jako vztek, smutek či ublíženost. Velmi často ale nad těmito všemi emocemi převládá jedna: zmatek, nepochopení. Snad každý se pak ptá: „Proč?“ V roce 2017 se právě tématem nevěry a jejich příčin zabývat studie publikovaná v časopise The Journal of Sex Research. Zde jsou její výsledky.

18 prosince, 2020

Úzkost, strach a stres jsou pocity, které si spojujeme především s psychickými důsledky. Přesto výrazně ovlivňují také naše fyzické zdraví. Není jednoduché spojit si své pocity s tím, jak se cítíme po tělesné stránce. Naučte se naslouchat svému tělu a porozumět tomu, co vám říká. Bude pak pro vás mnohem jednodušší se se strachem poprat.

2 prosince, 2020

Osobní hranice jsou čárou mezi tím, kde končí Já a začíná Ty. Definují naše vztahy k druhým a pomáhají nám ujasnit si, kde jsou limity při komunikaci s jinými lidmi. Osobní hranice jsou způsob, pomocí kterého učíme ostatní, kým jsme a jak se k nám mají chovat. Naše hranice nám pomáhají říct: „Tohle jsem já.“

23 listopadu, 2020

Závislost ve vztahu je častá. Pojďme se společně podívat, jaká jsou její specifika a jestli se to týká i vás. TIP: Na konci článku vyzkoušejte Test vztahů ZDARMA. Závislost ve vztahu je velmi běžná Lidé vyrůstající v dysfunkční rodině nebo v rodině s nemocným rodičem mají větší tendenci stát se v dospělosti závislými na druhém

4 listopadu, 2020

Každému z nás někdo někdy ublížil. Na světě snad neexistuje jediný dospělý (či dospívající) člověk, který by nezakusil citovou bolest. A ta je někdy nesmírně nepříjemná. Mnohem důležitější než bolest samotná je ale způsob, jakým se s ní vypořádáte. Nechte minulost jít, zlepšete své vztahy a začněte zase žít naplno! Udělejte to hlavně pro sebe

27 října, 2020

Hranice jsou nezbytnou součástí každého vztahu – a také spokojeného života. Vytvářet prospěšné hranice je ale dovednost, kterou je nutné se naučit. A pro mnoho z nás je to velmi nelehký úkol. Mít zdravé hranice znamená znát a chápat své limity. Zde je 10 způsobů, jak si takové osobní hranice vytvořit. TIP: Na konci článku

7 října, 2020

Ve chvíli, kdy se ocitneme uprostřed vztahové krize, tou poslední věcí, kterou chceme udělat, je nechat to prostě plavat. Konflikt s někým, koho milujeme, nás často nutí chtít udělat přesný opak. Jenže jsou to právě odstup a čas, kteří vám pomohou krizi ve vztahu vyřešit. TIP: Na konci článku vyzkoušejte Test vztahů ZDARMA.  Když nás

21 září, 2020

S psychopaty se setkáváme poměrně často, naštěstí se většinou jedná o filmové či seriálové zločince a násilníky. Ve skutečném životě na psychopata narazit nikdy nemusíme. A je také důležité vědět, že psychopat neznamená automaticky masový vrah. Z někoho, kdo se jako psychopat narodí, se může díky správné výchově, milujícímu prostředí a dalším pozitivním vlivům stát

10 září, 2020

Naučit se mít se rád je pro mnoho z nás velmi náročné. Někteří lidé zaměňují sebelásku s egocentrismem a sobectvím. Sebeláska je ale o snaze pochopit sám sebe, své pocity a pečovat o své zdraví, pohodu a štěstí. Mít zdravé sebevědomí nám pomáhá překonávat se, čelit výzvám a dosahovat lepších výsledků. TIP: Na konci článku