Sebeláska – 6 způsobu, jak se do sebe opět zamilovat

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Sebeláska – 6 způsobu, jak se do sebe opět zamilovat

Kdy jste naposledy udělali něco hezkého pro sebe? Nemáte na to čas? Musíte řešit spoustu věcí v práci, ve škole, s dětmi a nic jiného nestíháte?

TIP: Na konci článku vyzkoušejte Test sebevědomí ZDARMA. ✅⬇️

Sebeláska ovlivňuje celý váš život od partnerského vztahu přes práci až po to, jak vychováváte své děti. Je to jedna z nejlepších věcí, kterou můžete udělat pro své psychické zdraví a sebevědomí. Není se za co stydět – sebeláska, tedy dobrý vztah se sebou, by měla být ve vašem životě prioritou č. 1!

1. Cestujte sami

Všimli jste si, jak je sólo cestování v poslední době trendy? Má to svůj důvod. Jeho výhody jsou totiž obrovské! Můžete dělat jen to, co chcete vy sami, můžete udávat tempo a řídit se jen svými potřebami. Je to také skvělý způsob, jak poznávat svět kolem i uvnitř sebe. Nikdy nevíte, co objevíte. Nebojte se vystoupit ze své komfortní zóny a vydejte se na cestu – sólo.

2. Pozvěte se na romantickou večeři pro jednoho

Připravte si své oblíbené jídlo, zapalte svíčky a pusťte příjemnou hudbu – jen a jen pro vás. Vychutnávejte si každé sousto a nenechte se ničím a nikým vyrušovat. Takže žádné knihy, mobilní telefony, nic. Jen vy, vaše oblíbené jídlo, klid a sebeláska. Užívejte si bytí v přítomném okamžiku a bytí sami se sebou.

3. Dopřejte si chvíli klidu a opravdového ticha

Děsí vás představa času stráveného osamotě? A ještě k tomu v naprostém tichu? Pak se vám právě tenhle tip může hodit. Chvíle naprostého klidu a ticha je skvělý způsob, jak zlepšit vztah se sebou a pěstovat sebelásku.

Můžete si ji dopřát formou meditace, nebo jen vypněte veškerou elektroniku, vezměte si nějaký blok a zapisujte si všechny své myšlenky. Obraťte se dovnitř, ale potichu.

4. Vyzkoušejte digitální detox

Nelíbí se mi! Mnoho studií dnes potvrzuje, jak na nás neustálé prohlížení Facebooku či Instagramu negativně působí. Máme nutkání se neustále srovnávat s ostatními – a vždy z toho vycházíme jako ti horší.

Sebeláska nám má pomoci nejen mít lepší vztah se sebou a lepší sebevědomí, ale celkově se cítit lépe. Přečtěte si raději knihu, ukliďte, uvařte něco exotického, nebo se jděte projít.

5. Věnujte se meditaci

Meditace je tím nejlepším způsobem, jak se lépe poznat a jak mít lepší vztah se sebou. Nejde jen o to uklidnit své myšlenky, během meditace se spíše učíte koncentrovat, třídit své myšlenky a dokázat je ovládat.

Přečtěte si také: Meditace pro začátečníky

Meditace vám pomůže získat novou perspektivu, zvedne vám sebevědomí, zlepší náladu a sníží stres. Jednoduché cvičení prováděné každý den přinese do vašeho života pozitivní změnu.

6. Roztočte to!

Nemusíte hned letět na kolotoče. Stačí si vyjít na delší výlet, zajet si zakempovat, nebo se prostě sbalit a odjet na 14-ti denní dovolenou. Cokoliv, co vás alespoň na chvíli dostane do světa plného dobrodružství, zážitků a sebepoznání.

Vydáte-li se na cestu sami, budete z ní mít i užitek v podobě formování sebelásky a zvýšeného sebevědomí, jak jste to vše dokázali – a naprosto sami!

7. Postavte se svému strachu čelem

Zpočátku to může být těžké, ale zkuste se odvážit postavit se něčemu, co vás vyloženě nutí vystoupit z vaší komfortní zóny. Zkuste náročnější cvičení, ochutnejte neznámé jídlo, vyrazte na neplánovaný výlet, zkuste karaoke, nebo bungee jumping. Cokoliv, co vás tlačí směrem dopředu k lepšímu já – to je také sebeláska. Zvýšíte si sebevědomí, důvěru i celkově vztah se sebou!

8. Připravte si Den plný radostí

Jak by vypadal nejlepší den vašeho života, od probuzení až po usnutí? Připravte si den, ve kterém budete dělat jen to, co milujete. Jezte svá nejoblíbenější jídla, věnujte se svým nejoblíbenějším lidem, travte čas na svých nejoblíbenějších místech a svým nejoblíbenějším způsobem.

9. Udělejte si dobře

K potěšení rozhodně nepotřebujete partnera. Masturbace zlepšuje sebevědomí, pomáhá usnout a celkově zlepšuje váš sexuální život. Poznejte své tělo a naučte se rozlišit, co je vám příjemné a co vám dělá opravdu dobře. Uvidíte, jak se vám tyto poznatky budou v intimním životě hodit.


Tags

sebeláska, Sebevědomí, Vztahy


You may also like