10 překvapivých bonusů, které získáte díky sexu

Sex je nejenom příjemný, ale může být také zdravý. Mnoho odborníků se shoduje na tom, že zdravý sexuální život vám může přinést řadu výhod.

1. Sex posiluje imunitní systém

Během sexu jsou produkovány látky, které tělo brání před bakteriemi, viry a dalšími vetřelci. Lidé, kteří mají sex jednou až dvakrát týdně, mají těchto protilátek v těle více než ti, kteří mají sex méně často.

2. Sex povzbuzuje libido

Čím víc sexu, tím je sex lepší. Ženám se při častějším sexuálním styku zvyšuje vaginální lubrikace, díky které se snižuje tření, a sex je tak daleko příjemnější. Dalším pozitivním účinkem je zlepšení průtoku krve a elasticity.

Vztahy a vztahové problémy

3. Sex zlepšuje kontrolu močového měchýře

Silné pánevní dno je důležité pro prevenci inkontinence, která v určitém věku postihne až 30 % žen. Sex je jakýmsi cvičením svalů pánevního dna – orgasmus způsobuje stahy těchto svalů a tím je posiluje.

4. Sex snižuje krevní tlak

Vliv sexu na krevní tlak je vědecky prokázán. Pohlavní styk (nikoliv masturbace) snižuje systolický krevní tlak.

Přečtěte si také: Hádáte se s partnerem? Hádejte se správně! 

5. Sex je vlastně cvičení

Sex vám sice nenahradí běžecký pás, ale rozhodně se dá považovat za lehkou formu cvičení. Při sexu spálíte 5 kalorií za minutu, což je o 4 kalorie více než při sledování televize. Navíc se vám při sexu zrychlí tep a posílí některé svaly. A stejně jako u cvičení – čím víc a častěji, tím lépe.

starosti, stres, online kurz, jak se zbavit starostí

6. Sex snižuje riziko infarktu

Sex má opravdu pozitivní účinek na vaše zdraví. Nejen, že se při něm zvyšuje tep, ale vyrovnávají se také hladiny estrogenu a testosteronu. U těch, kteří mají sex nejméně dvakrát týdně, je také menší riziko infarktu.

7. Sex tlumí bolest

Než sáhnete po Ibalginu, zkuste orgasmus. Ale také stimulace samotná je nápomocná. Podle vědeckých studií může vaginální stimulace zastavit chronickou bolest zad či nohou a některým ženám pomáhá ulevit od menstruační bolesti, bolesti končetin a dokonce bolesti hlavy.

sex a jeho pozitivní přínos

8. Sex snižuje pravděpodobnost rakoviny prostaty

Dobrá zpráva pro muže: častá ejakulace (minimálně 21x za měsíc) snižuje riziko rakoviny prostaty! A riziko můžete snižovat i bez partnera. Do zkoumání se započítával nejen pohlavní styk, ale také masturbace či dokonce i poluce. Riziko vzniku rakoviny samozřejmě ovlivňuje mnoho různých faktorů, ale více sexu nemůže rozhodně uškodit.

9. Sex zlepšuje spánek

Po sexu možná snáz usínáte, a to má svůj důvod. Při orgasmu je totiž do těla vylučován hormon prolaktin, který způsobuje uvolnění a ospalost.

Přečtěte si také: Hrozí vám syndrom vyhoření (burn-out syndrom)?

10. Sex odbourává stres

Blízký kontakt s partnerem může potlačit stres a úzkost. Při dotecích a objímání se do těla uvolňuje hormon „štěstí“. Při sexuálním vzrušení je zase do mozku uvolňována látka, která aktivuje oblasti slasti. Sex a intimita posilují sebevědomí a dobrou náladu. Sex je tedy nejen receptem na zdravý život, ale také na šťastný život.

starosti, stres, online kurz, jak se zbavit starostí

Lída Špačková
Lektorka, terapeutka a autorka Lidoll terapeutických panenek©. Při své práci pomohla stovkám lidí, aby se zbavili svých problémů a strachů a dosáhli spokojeného života. Je autorka online terapeutického kurzu a unikátních terapeutických panenek. Inspiruje lidi, jak žít radostně a svobodně, aby se zbavili svých starostí a plnily si své sny.
  • online terapeuticky program
  • Minikurz ZDARMA!
    V 7 emailech pochopíte, jak si myšlením ovlivňujete život a objevíte způsob, jak své starosti vyřešit. Zadejte email, kam vám minikurz zašleme.
  • Rubriky
  • Štítky
  • Nejnovější příspěvky
  • online terapeuticky program
  • terapeuticke panenky