Uzdravte svoje vnitřní dítě

Pro mnoho lidí uzdravení vnitřního dítěte znamená uzdravení jejich psychických problémů a starostí. Člověk se zdravým vnitřním dítětem je spokojený, charismatický a přitahuje mnoho lidí. Pojďme se společně podívat na to, jak s vnitřním dítětem pracovat, abyste přinesli více radosti a spokojenosti do svého života..

Co je to vnitřní dítě?

Vnitřní dítě přestavuje pocity, které jste nemohli jako děti vyjádřit. Jsou to vaše strachy, hněv, stud a zoufalství, ale zároveň i radost, nadšení a láska. Bohužel mnozí z vás museli tyto vlastnosti v průběhu dětství v sobě popřít.
Léčení vnitřního dítěte pomocí online kurzu a terapeutických panenek

Vnitřní dítě v psychologii

Pojem vnitřní dítě je v psychologii známý již delší dobu. Carl Gustav Jung jej nazýval božským dítětem nebo Eric Berne, zakladatel transakční analýzy, jako jeden z prvních odborníků začal hovořit o „zraněném vnitřním dítěti“.

Při práci s vnitřními dětmi se využívá objevů Erika Eriksona a Jeana Piageta, kteří pozorovali skutečné děti a zjistili, že tento vývoj probíhá v určitých přirozených vývojových fázích. V těchto fázích máme určité vývojové úkoly, které musíme zvládnout, abychom mohli úspěšně přejít do další fáze svého vývoje.

Co nezvládnete ve svém dětství, se pak stále objevuje ve vašem dospělém životě v podobě nepřiměřených a nedravých reakcí, která vám způsobují nepříjemnosti. Tyto reakce jsou přímým důsledkem nepříjemných situací a negativních pocitů, který jsme prožili ve svém dětství, když nebyly naplněny vaše základní potřeby.

Jak se projevuje vnitřní dítě?

Vaše vnitřní dítě se může v každodenních situacích projevovat různými způsoby. Někdy je to například obrovská radost, kterou cítíte při nějaké míčové hře nebo i dětských hrách. Zároveň je však vaše vnitřní dítě zodpovědné i za chvíle, kdy se cítíte rozzlobení, osamělí nebo smutní. Tyto bolestivé pocity vyplují na povrch pokaždé, když se ocitnete v situaci, která zahrnuje nějaký vývojový úkol, který jste dosud nezvládli.

Zraněné vnitřní dítěte – strach ze ztráty blízké osoby, návaly zloby a agresivity, neschopnost změn, nedůvěra, podezřívavost, sebedestruktivní jednání, utápění se v samotě, nejistota, špatné vztahy, poruchy myšlení a pozornosti, nízká sebeúcta, chybí sebeláska, deprese, prázdnota, apatie, stres, cítíme závist a chamtivost, poruchy intimity, sexuální poruchy, malá sebe-disciplína, nedůvěra, podezíravost a kontrola

Uzdravené vnitřní dítěte – radost, pozitivní energie, spokojenost sami se sebou, důvěra v ostatní lidi i život, otevřenost a důvěra ve vztazích, hravost, život naplno, výborná kondice, štěstí a zdraví, radost z maličkostí, tvoření a kreativita, jedinečnost

Vnitřní dítě a jeho léčení pomocí online kurzu a terapeutických panenek

TEST: Jak na tom jste s vaším vnitřním dítětem?

Odpovězte si na tyto otázky. Poslouží vám k tomu, abyste si uvědomili, jak jste na tom s vaším vnitřním dítětem, které je zodpovědné za váš pocit štěstí a radosti ze života:

 1. Umíte se radovat i z jednoduchých věcí nebo naopak vás nic netěší a postrádáte smysl života?
 2. Jste ve vztazích otevření? Nebo máte problém navazovat vztahy?
 3. Jste kreativní a stále stvoříte nové věci? Nebo máte naopak pocit stagnace a nic vás nebaví?
 4. Udržujete své tělo v dobré fyzické kondici? Nebo potřeby svého těla ignorujete a o své tělo se nestaráte, nebo ho dokonce nemáte rádi?
 5. Daří se vám v životě, jste úspěšní? Nebo naopak se vám nic nedaří a jste zklamaní životem?
 6. Jste štědří a láskyplní? Nebo závidíte ostatním?
 7. Důvěřujete ostatním? Nebo jim nevěříte a snažíte se mít ostatní pod kontrolou?

starosti, stres, online kurz, jak se zbavit starostí

Léčení vnitřního dítěte

Pro mnoho lidí uzdravení vnitřního dítěte znamená uzdravení jejich psychických problémů a starostí. Vše závisí na tom, zda se dokážou vyrovnat se svou minulostí. Jsou různé postupy a techniky, které jsou účinné a užitečné bez ohledu na to, jaké zkušenosti jste ve svém dětství prožili. To, co se mi nejvíce osvědčilo, jsem zahrnula do svého online terapeutického programu, kde se z velké části práci s vnitřním dítětem věnuji.

Hlavní myšlenkou teorie vnitřního dítěte je personifikace neboli zosobnění této minulosti, kdy jí dáme podob u našich vnitřních dětí. Poskytuje nám to způsob, jak můžeme se svou minulostí navázat konkrétní a hmatatelný vztah, namísto toho, aby pro nás byla pouze něčím abstraktníma a těžko uchopitelným.

Co vám přinese práce s vnitřním dítětem

 • Ukáže zdravé způsoby, jak se vypořádat se svými pocity ve vztahu k rodičům
 • Naučí postupy a techniky, potřebné k vyrovnání se s minulostí
 • Povede k efektivnějšímu zvládání vašeho života, žít naplno a prožívat hlubší pocity
 • Naučí převzít zodpovědnost za svůj život a přestat druhé obviňovat za vaše pocity
 • Pomůže vám objevit váš přirozený talent a rozvinout tvůrčí potenciál

Využití terapeutických panenek při léčení

Vnitřní dítě ze všeho nejdříve potřebuje pozornost, péči a pochopení. Důležité je pochopit příčiny jeho chování a pak mu začít systematicky a vědomě dodávat to, co chtělo od rodičů, ale nedostalo to. Nejčastěji je to pozornost, pocit bezpečí a láska. Právě my sami můžeme uzdravit tuto část nás samotných. Tak, jak jsme chtěli, aby se s námi zacházelo v dětství, musíme se sebou sami zacházet v dospělosti.

Naše panenky poskytují ideální způsob, jak s vnitřním dítětem pracovat a tím si vyřešit své starosti a trápení. Naše panenky jsou přímo uzpůsobené pro práci s vnitřním dítětem. Pracuje se s nimi podobně, jako když si malé děti hrají s panenkou nebo plyšákem. Panenku stačí objímat a hladit a komunikovat s ní. K tomu je velmi vhodné použít cílené postupy jako audio nahrávky a vizualizace, kterými na podvědomé úrovni rozpouštíme negativní bloky, které si s sebou neseme z dětství.

Objednejte si také svoji realistickou panenku na stránce Terapeutické panenky.

Foto terapeutické panenky pro léčbu vnitřního dítěte

Lída Špačková
Lektorka, terapeutka a autorka Lidoll terapeutických panenek©. Při své práci pomohla stovkám lidí, aby se zbavili svých problémů a strachů a dosáhli spokojeného života. Je autorka online terapeutického kurzu a unikátních terapeutických panenek. Inspiruje lidi, jak žít radostně a svobodně, aby se zbavili svých starostí a plnily si své sny.
 • online terapeuticky program
 • Minikurz ZDARMA!
  V 7 emailech pochopíte, jak si myšlením ovlivňujete život a objevíte způsob, jak své starosti vyřešit. Zadejte email, kam vám minikurz zašleme.
 • Rubriky
 • terapeuticke panenky
 • Nejnovější příspěvky
 • online terapeuticky program