Odhalte 9 zabijáků vaší koncentrace a zbavte se jich

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Odhalte 9 zabijáků vaší koncentrace a zbavte se jich

Dnešní svět je plný zabijáků koncentrace, takže se nemůžeme divit, pokud nám čas od času dělá problém soustředit se. Na následujících řádcích se seznámíte s největšími zabijáky vaší koncentrace – a taky způsoby, jak s nimi zatočit!

Zabiják č. 1: Sociální média

Dnes je tak jednoduché spojit se se svými přáteli – a odpojit se od práce. Každý nový status nebo zpráva vám odvedou myšlenky a je pak o to těžší vrátit se k rozdělané práci.

Jak se ho zbavit: Pokud máte pořád nutkání kontrolovat, co je kde nového, dělejte to o pauzách. A pokud vám pauzy nestačí, dejte počítač nebo mobil někam hodně daleko.

žena na mobilu kontroluje facebook a instagram

Zabiják č. 2: E-maily

Znáte to – přijde vám nový e-mail a vy na něj prostě musíte odpovědět hned. Většina e-mailů ani nemusí mít s vaší prací nic společného, a přesto vás od ní vyruší.

Jak se ho zbavit: Stanovte si dobu, ve které budete e-maily kontrolovat, a po zbytek dne mějte svůj e-mail zavřený. Nepřerušovanou prací získáte mnoho času navíc.

Zabiják č. 3: Mobilní telefon

Ještě více než upozornění na nový e-mail pro nás může být rušivé vyzvánění našeho mobilního telefonu. Je to zvuk, který jen málokdo z nás dokáže ignorovat.

Jak se ho zbavit: Hovory, které mohou počkat, prostě neberte. A pokud pracujete na něčem opravdu důležitém, nebojte se dát si telefon na tichý režim nebo si jej vypnout.

[content id=6464][/content]

 

Zabiják č. 4: Multitasking

Multitasking znamená zvládání více věcí najednou. Pokud toto umění ovládáte, můžete mít pocit, že šetříte čas. Ale i samotná změna pozornosti stojí energii a čas.

Jak se ho zbavit: Pokud je to možné, zaměřte svou pozornost pouze na jednu práci. Dělání tří úkolů najednou může zabrat více času než jejich postupné plnění.

Zabiják č. 5: Nuda

Při plnění nudných úkolů se necháme snáze rozptýlit. Telefon, internet, dokonce i úklid pracovního místa se najednou mohou zdát jako velmi zajímavé činnosti.

Jak se ho zbavit: Uzavřete sami se sebou takovou dohodu: pokud se danému úkolu dokážete plně věnovat po nějakou dobu, dáte si pak 10 minut pauzu. A odměňte se!

Zabiják č. 6: Nepříjemné myšlenky

Je těžké se na něco soustředit, pokud vás něco trápí. Nepříjemné myšlenky jsou jedním z nejsilnějších zabijáků koncentrace.

Jak se ho zbavit: Vypište se. Až budou vaše nepříjemné myšlenky na papíře, bude pro vás snadnější nechat je být a věnovat se zase své práci.

Zabiják č. 7: Hlad

Významným zabijákem koncentrace je vynechání jídla, zejména snídaně. Pokud se omezujete v jídle, vaše pozornost a krátkodobá paměť se zhoršují.

Jak se ho zbavit: Vždycky snídejte, jezte hodně sýry a oříšky, omezte sladkosti a výrobky z bílé mouky a jezte také více celozrnných výrobků.

Zabiják č. 8: Stres

Pokud musíte udělat více věcí, může být těžké začít se soustředit jen na jeden konkrétní úkol. Ze stresu nás navíc může začít bolet hlava, což naši koncentraci naruší ještě více.

Jak se ho zbavit: Technik pro odbourání stresu je mnoho – jóga, zdravá strava, pohyb, meditace… Vyzkoušejte je a najděte si tu ideální techniku pro vás. K tomu vám pomůže článek: Rychlá pomoc při akutním stresu.

Zabiják č. 9: Deprese

Nejčastějším příznakem deprese je ztráta schopnosti koncentrace. Pokud se nedokážete soustředit, cítíte se beznadějně a na ničem vám nezáleží, možná depresí trpíte.

Jak se ho zbavit: Pokud si myslíte, že trpíte depresí, prvním krokem je promluvit si s lékařem. Deprese se dá léčit, ať už pomocí léků nebo terapie.

Jak jste na tom vy se soustředěním? Dokážete udržet pozornost na při činnostech nebo vám čas od času dělá problém soustředit se?

Dobrá zpráva je, že se zabijáky vaší koncentrace můžete pracovat a zbavit se jich. K tomu je ideální můj online kurz „Cesta životem“, díky kterému pochopíte příčiny svých problémů a budete se jich moci jednou pro vždy zbavit. Online kurz „Cesta životem“ objednejte zde »

Hidden Content

Tags

Deprese, Motivace, Syndrom vyhoření, Zdraví


You may also like

MEDITACE: Naučte se jednoduché meditování se svými dětmi
11 způsobů, jak se vypořádat s narcistním rodičem