31 ledna

Komu jsou terapeutické panenky určené?

0  comments

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Komu jsou terapeutické panenky určené?

Často se nás lidé ptají, pro koho jsou terapeutické panenky určené a jak se dají nejlépe využít. Někdo bude možná až překvapen, kolik možností naše panenky nabízí. Nemusíte je používat nejenom klasickým způsobem jako originální hračky pro děti, ale i jako terapeutické a didaktické pomůcky, které přináší radost a léčí starosti.

Jaké nejlépe využít naše terapeutické panenky?

1. Originální dárek pro děti, pro dospělé, pro kamarádku, pro ženu…

Panenky přizpůsobujeme vzhledu majitele a tím jsou naprosto unikátní a lze je využít jako originální dar, který 100% udělá radost a potěší. A to všechny věkové kategorie.

panenky jako dárek na vánoce, dárek pro ženy i děti2. Léčení vnitřního dítěte

Panenky jsou milé a účinné řešení pro dospělé na léčení vnitřního dítěte. Ideální je použít panenku v kombinaci s online terapeutickým programem, který jsem vytvořila na základě mých zkušenosti z terapií.

Člověk si díky němu projde celé dětství, porod i prenatální fázi, všechna jednotlivá vývojová období a zpracuje si blokující programy a splní úkoly, které měl v daném vývojovém období naplnit. Vše je ucelené a srozumitelné, aby se lidé zorientovali a věděli, jaké období je jak ovlivnilo.

Společně s panenkami je to skvělý prostředek na zpracování si omezujících programů a zároveň způsob, jak dosáhnout spokojeného a naplněného života.

3. Hračky pro děti

Jako hračky pro děti jsou panenky skvělé. Děti mají k sobě parťáka, kterému se budou moct svěřit. Má vaše dítě problémy s usínáním samo v pokoji? Pořiďte mu panenku „parťaka“ podle vašeho vzhledu a tak vás dítě bude mít stále nablízku.

4. Terapeutický pomůcka pro seniory

Terapeutické panenky mají řadu vlastností, které je předurčují k úspěšné práci se seniory trpícími různými formami demence, stařecké senility nebo Alzheimerovy choroby. Více o tomto tématu se dozvíte v připravovaném článku Terapeutické panenky jako pomůcky pro seniory.

Terapeutická pomůcka pro seniory

5. Vztahy na dálku

Stýská se vám po partnerovi? Nejraději byste ho objali? Nechte si vytvořit panenku podle vzhledu vašeho partnera. Nebo jemu/jí věnujte panenku podle vás. Můžete se k partnerovi tulit, i když je tisíce km daleko. Pokud máte vztah na dálku a chcete se inspirovat možnostmi, jak jej vzájemně posílit, přečtěte si článek 12 + 1 tip, jak si udržet vztah na dálku. 

6. Ovdovělí partneři

Panenka se dá použít pro ovdovělé seniory. Často se stává, že starší senioři byly v dlouhodobém svazku, a jeden s partnerů zemřel a již je malá šance na navázání nového partnerského vztahu. Často se lidé po úmrtí partnera obklopí upomínkovými předměty (fotografie, oblíbené věci, oblečení…). Panenka v tomto případě může sloužit jako milá připomínka partnera. Navíc je unikátní v tom, že ji přizpůsobujeme vzhledu daného člověka a tím může mít člověk svého partnera stále u sebe. Navíc panenku může obejmout, pohladit, usínat s ní, což např. u fotografií nelze.

Terapeutická pomůcka panenka pro seniory

Panenka se dá se využít i v situacích, kdy ovdověl jeden z rodičů malých dětí. Pro děti to může v tomto případě sloužit jako připomínka jednoho z rodičů a tím může dítě lépe snášet ztrátu rodiče. V tomto případě je vhodné si zároveň projít vědomým rituálem odpoutání se od zemřelého rodiče, dát mu svobodu. V některých případech se lidé upnou na zemřelého partnera, idealizují si ho a odmítají díky tomu žít plnohodnotně dál svůj život.

7. Pomůcka pro terapeuty

Výborně se naše panenky hodí pro práci psychologů, pedagogů, dětských psychologů nebo logopedů v  jejich terapeutické praxi.

Terapeutické panenky lze použít i v náročných případech diagnostiky zneužívání u dětí. Nebo i cílenou terapeutickou prací s dětmi. V neposlední řadě i jako didaktickou pomůcku při výuce. Panenky mají i genitálie „fifinky a pindíky“ a tím se dá názorně dětem vysvětlit rozdíl mezi pohlavími.

Na první pohled může na někoho používání panenek působit rozpačitě, ale z vlastní praxe víme, jak velký vliv panenky mají. Pokud chcete vědět více o tom, jak naše panenky fungují a jak je použít. Přečtěte si i článek: Jak Terapeutické panenky fungují?

Jak vidíte, možností využití našich panenek je opravdu dost. Jakým způsobem ji využijete vy?

Ručně šité terapeutické panenky


Tags

Děti, Inspirace, Terapeutické panenky, Terapie, Vnitřní dítě, Vztahy


You may also like