12 + 1 tip, jak si udržet vztah na dálku

Vztah na dálku se zdá být těžký. Nicméně můžete na něm zapracovat tak, aby co nejvíce fungoval. V tomto článku najdete 12 + 1 tip na to, jak posílit váš vzájemný vztah na dálku.

1. Mluvit o maličkostech. Nemějte pocit, že každý váš rozhovor musí být promyšlená diskuse o vašem vztahu, nadějích a snech. Místo toho se zaměřujte i na maličkosti. Páry, které spolu žijí, řeší například nakupování, dělání domácích prací kolem domu, nebo vymalování. To dává pocit vytváření společného domova. Něco, co vás oba bude těšit.

2. Zůstat v kontaktu. Vzhledem k tomu, že se nebudete vídat osobně, je důležité vytvořit a udržovat emocionální spojení tak často, jak je to možné. Nemusí to však být vždy dlouhé, hloubkové rozhovory. Častá komunikace, bez ohledu na to, jak malá je, dává najevo, že vám na vašem vztahu záleží.

Vztah na dálku a jak ho zvládat

3. Často se navštěvovat. Snažte se, abyste se navštěvovali tak často, jak je to možné, nebo tak často, jak váš rozpočet dovolí. Vídejte se osobně při každé možné příležitosti. Vytvořte si pravidelný program návštěv, nebo alespoň vždy naplánujte další návštěvu, jakmile jedna z nich skončí. Komunikace tváří v tvář je důležitá pro vytváření důvěry.

4. Poznat se. Měli byste strávit nějaký čas spolu, abyste svého partnera opravdu poznali a pochopili. Zjistěte vzájemně, co vašeho partnera nejvíce těší. Jaké má koníčky, zájmy.

5. Diskutovat o vašem vztahu. Ujasněte si, jaký druh vztahu, oba chcete. Jakou povahu váš vztah má. Abyste neměli každý jiné očekávání, které by pak mohli znamenat velké zklamání z vašeho vztahu způsobené mylnými představami.

6. Podporovat se i přes vzdálenost. Podpořte svého partnera, pokud má potíže. Dáte tím najevo, že váš partner ví, že vám na něm záleží. Pokud si partner bude muset veškeré své záležitosti řešit sám, bez vaší podpory, může nabít dojmu, že vás vlastně ani nepotřebuje. Stejně tak ale je třeba, aby partner podpořil i vás, aby to bylo vzájemné.

Přečtěte si také: Přestaňte se ve vztazích trápit

7. O něco se podělit. Vytvořte něco, co můžete oba sdílet, jako je např. on-line blog. To vám dá nový způsob, jak komunikovat a zároveň vám dá smysl vytvořit něco společně. Můžete například vytvořit blog o jídle s vašimi kulinářskými zážitky, Instagram fotky vašich fitness tréninků, nebo vytvořit speciální Twitter hashtag jen pro vás dva.

8. Mluvit o pochybách, nejistotách a strachu společně. Prozkoumejte své pocity společně. Hlavně k sobě buďte upřímní, nic nezakrývejte. Pokud cítíte nejistotu nebo obavy svěřte je svému partnerovi. Nenechávejte tyto věci až na osobní setkání, protože pak by se mohli nakumulovat a místo toho, abyste si vychutnávali společné chvíle, tak budete řešit problémy a připravíte se o tyto společné momenty.

Vztah na dálku a jak ho zvládat (1)

9. Dělat stejné věci najednou. Vyberte si činnost, kterou byste chtěli oba dělat, např. společně projít nějaký online program, učit se společně jazyk nebo se naučit plést. Dělejte, co vás oba zajímá. To vám dá skvělý smysl pro sdílené zážitky a budete mít něco, co vás opravdu spojí dohromady.

Pokud si nejste jisti, co dělat, zkuste jednu z následujících možností:

 • Uvařte stejné jídlo ve stejný den. Pokud ani jeden nevaříte, můžete naplánovat jídlo v obdobné restauraci nebo si dát stejný druh jídla.
 • Přečtěte si stejnou knihu nebo článek. Můžete si články přečítat nahlas sobě navzájem.
 • Podívejte se na televizní pořad nebo film současně. Použijte video-hovory nebo chat.

10. Mít společné zájmy. Zkoušejte nové věci dohromady, i když to znamená dělat je odděleně. Je to skvělý způsob, jak dělat něco, o čem si budete moci povídat. To umožní, že se budete cítit k sobě blíž.

11. Zůstávat pozitivní. Zaměřte se na pozitiva vztahu na dálku. Máte více času na své zájmy, záliby a kariérní cíle. Můžete si také uvědomit, že vás vzdálenost tlačí k tomu být více kreativní, pokud jde o komunikaci a vyjádření svých pocitů. Podívejte se na to jako možnost vyzkoušet si své komunikační dovednosti a emoce.

12. Mít rozumná očekávání. Nezapomeňte, že každý druh vztahu vyžaduje tvrdou práci a obětavost pro svou drahou polovičku nebo partnera, ať už je to vztah na dálku nebo „blízko“. Pokud vy i váš partner jste ochotni na vašem vztahu pracovat, samozřejmě je jasné, že vás problémy a jejich řešení neminou. Ale tyto překážky, které společně překonáte vás posílí a zlepší váš vztah v dlouhodobém horizontu.

+ 1. BONUSOVÝ TIP: Stýská se vám po partnerovi? Nejraději byste ho objali? Nechte si vytvořit originální panenku podle vzhledu vašeho partnera. Nebo jemu/jí věnujte panenku podle vás. Více o terapeutických panenkách najdete ZDE >> Terapeutické panenky.

ručně šité terapeutické panenky     ručně šité terapeutické panenky

Lída Špačková
Lektorka, terapeutka a autorka Lidoll terapeutických panenek©. Při své práci pomohla stovkám lidí, aby se zbavili svých problémů a strachů a dosáhli spokojeného života. Je autorka online terapeutického kurzu a unikátních terapeutických panenek. Inspiruje lidi, jak žít radostně a svobodně, aby se zbavili svých starostí a plnily si své sny.
 • online terapeuticky program
 • Minikurz ZDARMA!
  V 7 emailech pochopíte, jak si myšlením ovlivňujete život a objevíte způsob, jak své starosti vyřešit. Zadejte email, kam vám minikurz zašleme.
 • Rubriky
 • terapeuticke panenky
 • Nejnovější příspěvky
 • online terapeuticky program