Chcete být šťastní ve vztahu? Nastavte si společné cíle

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Chcete být šťastní ve vztahu? Nastavte si společné cíle

Cíle, které si s partnerem nastavíte, jsou dlážděním vaší společné cesty. Promyslet si krátkodobé i dlouhodobé cíle ve vztahu, na kterých budete společně pracovat, vám mimo jiné pomůže upevnit váš vztah. Společné cíle ve vztahu pomáhají zlepšovat komunikaci, díky nim budete k sobě mnohem více otevření. Zároveň se o sobě můžete dozvědět něco úplně nového.

TIP: Na konci článku vyzkoušejte Test vztahů ZDARMA. ✅⬇️

​Nastavte si cíle společně, ale i každý zvlášť

Je důležité znát cíle toho druhého. Jakmile budete vědět, o čem sní váš partner a čeho by chtěl v životě docílit, můžete se stát jeho oporou a pomáhat mu v dosahování jeho cílů. Zároveň pro vás může váš partner dělat to samé. Společně budete slavit své úspěchy, vzájemně se budete utěšovat při neúspěších a každý budete toho druhého povzbuzovat a nedovolíte si to nikdy vzdát. I individuální cíle ve vztahu jsou velice důležité. Buďte k sobě naprosto upřímní v tom, čeho byste chtěli dosáhnout. Zkuste si najít alespoň každý měsíc chvilku čas, kdy si o svých cílech a také o svých úspěších či neúspěších promluvíte. Svěřte se s tím, co vás trápí, promluvte si o tom, jaké další výzvy leží před vámi. Nebojte se nechat si poradit, nebo si říct, že to musíte zvládnout sami a potřebujete se pouze svěřit. Často se tyto debaty mohou samy nasměrovat ke společným cílům ve vztahu. Najednou se s partnerem začnete bavit o financích, o rodině, práci, koníčcích a všem, co vás spojuje.

Přečtěte si také:
TOP 17 tipů, jak se motivovat ke splnění cílů

Šťastní ve vztahu

​Vytvořte si mapu: promluvte si o cíli a plánu cesty

Ve chvíli, kdy pro vás bude běžné povídat si o svých individuálních cílech i o vašich společných cílech ve vztahu, přijde čas na to začít probírat konkrétní strategii. Mapa společného cíle ve vztahu vám pomůže se lépe zorientovat v tom, co chcete každý zvlášť a co jsou vaše společné touhy. Díky mapě si snáze uvědomíte, kam váš vztah směřuje. Díky ní se navíc neztratíte ani tehdy, kdy vám život začne házet klacky pod nohy. Vždy se můžete podívat do mapy a vrátit se tam, kde bylo bezpečno. Napište si svůj společný velký cíl ve vztahu a připište si jednotlivé kroky, jak jej docílit. Co může každý z vás udělat proto, aby se váš sen jednoho dne stal skutečností. Pokud by vám některé pokusy nevyšly, díky mapě budete vědět, co dál. Jsou kroky, které můžete dělat každý zvlášť a nebo které můžete dělat dohromady. Nebojte se mluvit o svých potřebách, starostech i obavách. Nezapomínejte ale ani na pochvaly – otevřená komunikace ve vztahu je velmi důležitá.

Nastavte si společné cíle

Přečtěte si také:
Jak si nastavit a dosahovat svých životních cílů

​Neberte to příliš vážně a užívejte si

Plánování společné budoucnosti by mělo být zábavné, nikoliv otravné nebo ubíjející. Osobní cíle i cíle ve vztahu nám mohou někdy připadat nedosažitelné a začnou převládat starosti. Jestliže vy nebo váš partner začnete pochybovat o úspěchu, pokuste se pozornost od budoucnosti přesměrovat k přítomnosti. Užívejte si to, co je teď, dovolte si trochu snít a uvědomte si, že nikdy nemůžete dopředu vědět, jak věci dopadnou. Život nás dokáže velmi často překvapit – někdy nepříjemným, daleko častěji ale příjemným způsobem. Naučte se být vděční, vděčnost je velkým pomocníkem při dosahování cílů. A buďte k sobě otevření. Upřímná komunikace je jedním ze základů společného cíle ve vztahu. Vy i váš partner musíte oba cítit, že se můžete tomu druhému svěřit bez obav z odsouzení či posměchu. Každý z nás se někdy může cítit ztracený. Každý z nás někdy zažil ten pocit, že vlastně ani neví, co se svým životem dělá. Pokuste se na to společnými silami přijít.


Tags

cíle ve vztahu, vztah


You may also like

STRES: Stresujete se příliš? Zjistěte, jak se zbavit stresu!
Jak účinně projevit vztek a nechat ho jít!