10 věcí, které musíte vědět o nevěře

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • 10 věcí, které musíte vědět o nevěře

Mnoho lidí si říká, že jakmile je partner podvede, odejdou od něj. A pak se to stane – a oni odejít nechtějí. Smyslem tohoto článku je ukázat možnosti, jak vztah zachránit, pokud chcete.

TIP: Na konci článku vyzkoušejte TEST VZTAHŮ zdarma. ✅🔝

1) Nevěra neznamená konec vztahu

Jde sice o velmi bolestivou záležitost, ale přesto nemusí nevěra váš vztah zničit. Mnoho vztahů nevěru zvládlo a dokonce bylo po této zkušenosti pevnějších. To samozřejmě neznamená, že nevěra je pro vztah dobrá – rozhodně není. Ztráta důvěry je velmi těžká. Ale zkušenosti různých terapeutů svědčí o tom, že je možné důvěru získat zpět.

2) Zrada je v oku pozorovatele

Přesná a jednoduchá definice zrady neexistuje. Zradu vnímáme každý jinak a je na podvádějícím partnerovi, aby zjistil, jak ji vnímá podváděný. Pokud se jeden z partnerů necítí ve vztahu dobře, musí se druhý partner snažit to napravit. Navrátit do vztahu důvěru, intimnost a souznění. Jen tak může vztah i po zradě opět fungovat.

3) Většina nevěr nemá dlouhého trvání

Nevěra může být velmi sexy a návyková. To proto, že se na začátku jakéhokoliv vztahu zaměřujeme spíše na to dobré na druhém. Ale to netrvá věčně. Většina nevěr proto velmi rychle skončí, jedná se často i o jednorázové záležitosti. To vám může pomoci si uvědomit, že ani nevěra netrvá věčně a často skončí stejně rychle, jako začala.

4) Ztratit hlavu je úplně v pořádku

Jedním z důsledků nevěry je ztráta důvěry. V partnera, ve vztah, někdy i v sebe sama. A to je velmi tíživé. Podváděný partner nemůže jíst, spát, pracovat, myslet, fungovat v jakémkoliv směru. Je nutné vědět, že nevěra může být velmi traumatizující. A je nutné se svými stavy zabývat, jinak mohou vést k vážným úzkostem a depresím.

5) Nejste jediní na světě

Často máme pocit, že jsme jediní na světě, kdo prožívá takovou bolest. Ale nevěrou si prošlo a stále prochází mnoho vztahů. Už mnoho lidí se cítilo tak, jako se teď cítíte vy. V prvních chvílích vám toto uvědomění může přinést mírnou úlevu. Později vám pomůže si uvědomit, že nevěra není nic mimořádného a katastrofického – nic, co by nešlo přežít.

Přečtěte si také: Přestaňte se ve vztazích trápit

6) Nebojte se požádat o pomoc

Pomůže vám promluvit si s těmi, kteří si nevěrou prošli. A pomoci vám mohou také partnerští terapeuté. Jelikož se zabýváte tím, jak vztah zachránit, vyhledávejte takové odborníky, kteří mají stejný zájem jako vy. Někteří jsou totiž přesvědčeni, že nevěra se neodpouští a vztah musí nutně skončit. Informujte se proto pečlivě.

7) Uzdravování chvíli potrvá

Je přirozené, že chcete být teď hned v pořádku, bez bolesti. Ale nic nelze uspěchat. Pokud se cítíte dobře příliš rychle, může to znamenat, že své emoce schováváte místo toho, abyste se jimi zabývali. Ale je velmi důležité, abyste všechno vyřešili. A to vyžaduje čas. I po roce může zkušenost s nevěrou bodnout a bolet, jako kdyby se stala včera.

8 ) Počítejte i s pády

Cesta k uzdravení není přímá. Je hrbolatá, je na ní mnoho výmolů a strmých svahů. Říká se, že na dva kroky dopředu je nutné udělat jeden vzad. Ale každý krok zpět neznamená, že jste sešli z cesty. Naopak, stále pokračujete dopředu. Obrňte se trpělivostí a vydržte.

9) Počkejte, než se svěříte svému okolí

Emocionální podpora je nezbytná, ale někteří lidé se vás mohou snažit přesvědčit, že máte od partnera odejít. Svěřte se raději lidem, kteří chápou, že nikdo není dokonalý a že každý děláme chyby. Budou vás podporovat, jakmile to pro vás bude těžké. A dohlédnou také na to, zda je i váš partner ochotný převzít zodpovědnost a změnit se.

Přečtěte si také: 7 hlavních problémů ve vztazích a jak je řešit

10) Nelze zapomenout, ale lze odpustit

Na nevěru bohužel nelze zapomenout. Vzpomínky na bolest a všechny ty negativní pocity ale budou postupně slábnout. Myšlenky na nevěru budou méně časté a méně intenzivní. Snažte se v sobě neudržovat zlobu. Jakmile necháte minulost za sebou, otevřete prostor pro štěstí z přítomnosti. Vaše odpuštění je darem především pro vás.

Dopřejte si šťastné vztahy

Toužíte mít hezké vztahy? Být spokojení, netrápit se, nezažívat bolest a zklamání z nevěr a zbavit se všeho nepříjemného, co se vám v životě děje? Pak je třeba zpracovat si svoje vnitřní naprogramování a bloky. Díky tomu se budete moci radovat ze života a mít hezké a naplněné vztahy.

Chcete vědět způsob, jak na to a zároveň se Vám nechcete svoje problémy řešit s někým cizím nebo někam opakovaně docházet na terapie? Využijte jedinečné možnosti zpracovat si své starosti jednoduše v pohodlí domova s novým online kurzem „Cesta životem“ objednejte zde »


Tags

Inspirace, Láska, Manželství, Nevěra, Štěstí


You may also like