Hádáte se s partnerem? Hádejte se správně!

Vztahy mezi lidmi nejsou jednoduché. A čím víc nám na někom záleží, tím těžší mohou být. A existuje něco bolestnějšího, než se hádat s někým, koho velmi milujeme a na kom nám velmi záleží? Pokud se po hádkách se svým partnerem cítíte špatně, nevěšte hlavu. Možná se jen hádáte špatně.

Hádat se neznamená nemít rád

Má kamarádka je vdaná přes osm let a se svým manželem mají krásný vztah – hádají se velmi zřídka. To ale neznamená, že by se nehádali vůbec! Jak se smíchem říká, když už se pohádají, ona ječí jako saň a on se schovává v ložnici a hraje videohry.

Je důležité si uvědomit, že partnerské hádky jsou běžné, a to, jak časté nebo jak hlasité tyto hádky jsou, nemusí o vašem vztahu vypovídat vůbec nic špatného. Hádky pomáhají uvolnit napětí a opět nastolit rovnováhu.

Na čem ale doopravdy záleží je to, jak se oba partneři cítí, když „dobojují“. Pokud boj skončí po pár kolech usmiřovacím sexem, je vztah nejspíš v pořádku. Pokud ale oba opouští ring naštvaní a s hořkostí, měli by zkusit svůj přístup přehodnotit.

Přečtěte si také: Přestaňte se ve vztazích trápit!

hádky s partnerem mohou poškozovat partnerský vztah

Jak udržet v manželství mír a pohodu

Taky byste se chtěli „umět hádat“? Já tedy určitě, a proto jsem se zeptala své kamarádky, zda by se se mnou a s vámi nepodělila o pár tipů – a tady jsou:

 • Ráno moudřejší večera – pokud se má kamarádka se svým manželem pohádá večer, jde spát naštvaná. A on spí na gauči. A oba si tak mohou v klidu utřídit myšlenky a druhý den se dobře vyspaní divit, proč se vlastně hádali.
 • Nadechněte se – přestaňte se hádat a zkuste třeba 30 vteřin zhluboka dýchat. Pročistíte si tím hlavu, uklidníte se a nebudete už tak rozčilení.
 • Přijměte svůj díl odpovědnosti – přiznejte, že i vy jste chybovali a dali partnerovi důvod, aby byl naštvaný. Je to velmi těžké, ale velmi účinné.
 • S humorem jde všechno líp – manžel mé kamarádky si z ní často utahuje, že nosí po kabelkách cihly. A když se hádají, vytáhne má kamarádka z kabelky jednu takovou imaginární cihlu a po svém muži ji hodí. Oba se začnou smát a atmosféra se výrazně uvolní.
 • Mlčte a objímejte se – někdy se prostě partneři neshodnou a rozebírání problému nepomáhá. V takovém případě zkuste problém přestat řešit a obejmout se. Dotek spojuje a oběma vám udělá dobře.
 • Žádné „ale“ – někdy chápeme, co nám chce partner říct, ale nedá nám to a máme chuť mu pořád oponovat. „Chápu, proč jsi neumyl nádobí, ale proč jsi čekal, že to udělám já?“ Zkuste zatnout zuby a to za „ale“ neříkat.

jak řešit hádky s partnerem (2)

Nezapomínejte, co je nejdůležitější

Má kamarádka mi často říká, že její manželství se neskládá ze dvou bytostí, ale tří – z ní, jejího manžela a jejich manželství. A je důležité dobře se starat o všechny tři.

Nejčastějším tématem hádek s jejím manželem je nepořádek v domácnosti. Ona se vždy obhajuje, že měla hodně práce, on zase tvrdí, že musel opravit jiné věci v domácnosti. Byli schopní se takto hádat celé hodiny, ale po několika letech manželství se jejich hádky zkrátily na 15 minut. To je doba, po které si totiž jeden z nich uvědomí, že nejdůležitější otázka není, kdo má pravdu, ale co je nejlepší pro jejich manželství.

Hádat se občas budeme všichni, ale pokud se budeme hádat dobře, našemu vztahu to neublíží – a může mu to dokonce i pomoci.

Pokud vaše problémy ve vztahu již nezvládáte a chcete objevit opravdu účinný způsob, jak své starosti řešit a pochopit příčiny, proč se vám některé problémy dějí —Objednejte si ONLINE KURZ, díky kterému se zbavíte svých problémů a starostí jednou provždy.

starosti, stres, online kurz, jak se zbavit starostí

Lída Špačková
Lektorka, terapeutka a autorka Lidoll terapeutických panenek©. Při své práci pomohla stovkám lidí, aby se zbavili svých problémů a strachů a dosáhli spokojeného života. Je autorka online terapeutického kurzu a unikátních terapeutických panenek. Inspiruje lidi, jak žít radostně a svobodně, aby se zbavili svých starostí a plnily si své sny.
 • online terapeuticky program
 • Minikurz ZDARMA!
  V 7 emailech pochopíte, jak si myšlením ovlivňujete život a objevíte způsob, jak své starosti vyřešit. Zadejte email, kam vám minikurz zašleme.
 • Rubriky
 • Štítky
 • Nejnovější příspěvky
 • online terapeuticky program
 • terapeuticke panenky