Nemám vztah!! Jak být SINGLE a cítit se šťastně?

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Nemám vztah!! Jak být SINGLE a cítit se šťastně?

Jsou všichni kolem vás už šťastně vdaní nebo ženatí, zasnoubení nebo mají vážný vztah a vy nic? A začínáte mít pomalu obavy, že na vás už nikdo nezbyl? Jak chodit na rande a hledat vážný vztah, aniž byste vypadali zoufale? Jedné věci se ale určitě bát nemusíte – všichni ideální partneři ještě zabraní opravdu nejsou!

Šťastní můžeme být jen ve vztahu

Také neustále kolem sebe slyšíte, že mít vztah znamená být šťastný? Tak dobrá zpráva je, že to není vůbec, ale vůbec pravda. Nejdříve se musíte naučit být šťastní sami se sebou. Važte si času, který můžete věnovat jen a jen sobě, vychutnávejte si ho a naplno ho využijte.

Nemyslete na to, co nemáte, ale zaměřte se na všechno, co je na vás a vašem životě báječné. Co všechno můžete dělat, když se nemusíte na nikoho vázat a nemusíte se nikoho ptát na jeho názor.

To si připomeňte vždy, když vás přepadne smutek nebo zoufalství z toho, že nikoho nemáte. Chce to trochu cviku, ale postupem času se naučíte negativní myšlenky zahánět a váš single život se vám začne doopravdy líbit.

Žena doma sama bez partnera

Určete si, co je pro vás v životě nejdůležitější

Zamyslete se nad těmito šesti oblastmi vašeho života: peníze, rodina, víra, práce, zdraví a způsob života. Jak každou z nich vnímáte? Do které z nich směřují vaše hodnoty, priority, vaše životní cíle? A jste s vašimi hodnotami spokojeni nebo byste je chtěli změnit? Pak se sami sebe zeptejte, které 2 z těchto oblastí jsou pro vás nejdůležitější, kterým byste se chtěli nejvíce věnovat. Nezapomeňte, že špatné a správné odpovědi neexistují, vše je jen a jen na vás.

Přečtěte si také: 15 způsobů, jak být šťastnější

Toto zamyšlení vám pomůže zjistit řadu věcí. Zjistíte, jak moc jste spokojeni ve svém životě a co je potřeba změnit. A také si ujasníte, co je pro vás nejdůležitější – a to se vám bude hodit i při vybírání budoucího partnera. K tomu, jak si nastavit vaše cíle vám pomůže článek: Jak si nastavit a dosahovat svých životních cílů.

Fyzicky vás může přitahovat někdo, kdo s vámi vaše hodnoty nesdílí a naopak. A nejedna studie dokazuje, že spolu déle vydrží právě ty páry, které se shodnou na těchto šesti oblastech.

Víte, jaký by měl být váš ideální partner?

Zkuste si představit, že tu pravou lásku potkáte právě dnes. Jak vypadá, jaká je? Většina lidí si nenajde čas a nezamyslí se nad tím, co si od vztahu či partnera vlastně přejí. Ale abyste se v partnerském vztahu cítili opravdu dobře, je nutné si přesně určit, jaký by měl podle vašich představ být.

Je to podobné, jako když si uděláte nákupní seznam před tím, než vyrazíte do obchodu. Nákupní seznam vám v obchodě pomůže nevybírat si náhodně – a tedy častokrát zbytečně nebo hloupě – a váš pobyt v něm se značně urychlí. Promarnit svůj čas je určitě to poslední, co byste si přáli – ať už v obchodě, nebo na rande.

Žena sama bez partnera

A teď si pojďme udělat malé cvičení…

Vezměte si kousek papíru a rozdělte ho na dvě části. Vlevo napište pět vlastností, které váš partner prostě musí mít. Záleží vám na jeho věku, vzhledu či na tom, jak je citlivý, chytrý, vtipný? A do pravé části zase napište pět vlastností, které váš partner rozhodně mít nesmí. Vadí vám kouření, dluhy, neslušné chování, arogance a manipulování? Sem napište takové vlastnosti, které u svého partnera nedokážete tolerovat, i kdybyste ho měli sebevíc rádi, i kdybyste se sebevíc snažili.

Až potkáte někoho nového, tento seznam vám připomene, abyste se zamysleli nad tím, zda jsou naplněny vaše potřeby a touhy. Neřešte, co si váš protějšek myslí o vás, ale spíš se zamyslete, zda vás dotyčná osoba učiní šťastnější. Až se lépe poznáte a zjistíte, co je pro vás opravdu důležité – v životě i u partnera – budete se cítit méně zoufale. A se správným přístupem tu pravou osobu pro vás určitě najdete – věřte, že tam na vás někde čeká!

Nezapomínejte však na jednu důležitou věc a to je zpracovat si veškeré zatížení, které si nesete z předešlých vztahů! Pokud jste zažili například zklamaní ve vztahu, nevěru a problémy, které jste museli v partnerském vztahu, tak vás to bude ovlivňovat i v současném vztahu.

Nejdříve je potřeba si veškeré špatné zkušenosti zpracovat, aby vám nečili váš nový vztah. K tomu vám skvěle poslouží online kurz „Cesta životem“, díky kterému se zbavíte svých starostí a problémů. Tento online kurz získáte zde: online kurz „Cesta životem“ objednat zde »


Tags

Emoce, Inspirace, Láska, Štěstí, Vztahy


You may also like

MEDITACE: Naučte se jednoduché meditování se svými dětmi
11 způsobů, jak se vypořádat s narcistním rodičem