Láska a vztah – 9 tipů na hlubší spojení s partnerem

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Láska a vztah – 9 tipů na hlubší spojení s partnerem

Kdo by nechtěl být milován? Ale kdo z nás se tak doopravdy cítí? Někdy si bohužel v cestě za svým štěstím stojíme my sami. Ať už je to naše vnitřní nastavení, různé pochybnosti, strachy, bolesti z minulosti a nebo naše vnímání světa a lásky – to vše může způsobovat, že se cítíme osamocení. Následující tipy by vám mohly pomoci lásku dávat a přijímat tak, abyste se ve vztahu se svým partnerem cítili více milováni a spojeni.

TIP: Na konci článku vyzkoušejte Test vztahů ZDARMA. ✅⬇️

1. Mluvte

Základem každého vztahu je komunikace. Nemusí jít samozřejmě o nijak hluboké a intelektuální diskuze. Hlavní je, abyste k sobě byli s partnerem vzájemně upřímní a respektovali se. Zeptejte se na něco o něm a vyslechněte ho. Otevřete tím druhému svou mysl, ale i srdce.

2. Poslouchejte

Zkuste se zamyslet nad tím, jakým způsobem vedete rozhovory s druhými. Doopravdy je posloucháte nebo daleko častěji formulujete vlastní odpověď a čekáte, až se dostanete ke slovu, zatímco druhý člověk ještě hovoří? Soustřeďte se na to, co vám druhý povídá, zajímejte se o druhé více než sami o sebe.

3. Mlčte

Mlčet ve společnosti umí jen málokdo. Většině lidí je tichá pauza v konverzaci nepříjemná a cítí se trapně. Ale proč? Opravdu musíme každou tichou chvilku zaplnit bezvýznamným hlukem? Nenechte se ovlivnit tlakem, který v takové chvíli cítíte a který vás nutí za každou cenu něco říct. Umět s partnerem mlčet je ve vztahu daleko cennější než se s ním umět pobavit.

Přečtěte si také: Přestaňte se ve vztazích trápit

4. Změňte svůj pohled na svět

Když si něco stále dokola opakujeme, vytváříme tím sebenaplňující poselství. To znamená, že když sami sebe přesvědčíme, že něco nějak je, s největší pravděpodobností to tak bude. Takže když si říkáte, že se o vás lidi nezajímají, tyto myšlenky se promítnou do způsobu, jakým s lidmi mluvíte. Nebo pokud si říkáte, že nikdy nezažijete opravdovou lásku, vytváříte si bariéry, kterými ji odpuzujete.

[content id=6464][/content]

5. Změňte svůj pohled na lásku

To, že láska neodpovídá našim kritériím, neznamená, že vůbec neexistuje – jen se musíme naučit ji vidět. A neznamená to kompletně přehodnotit naše hodnoty, jen víc otevřít oči – nebo spíše srdce. Víte, že „Miluji tě“  se dá říct i jinak? Třeba „Obleč se, bude ti chladno“, „Pospěš, ať nepřijdeš pozdě!“ nebo „obyčejným“ „Jak se máš?“ ?

6. Milujte, nehodnoťte

Jak byste chtěli být milováni? Nepodmíněně? Chcete, aby vás lidé milovali takové, jací jste? Nebo byste chtěli být milováni jen za určitých podmínek? Aby vás druzí měli rádi jen tehdy, když se usmíváte, když jim pomáháte nebo když vám to sluší? A teď se zkuste sami sebe zeptat, jak milujete druhé lidi vy? Milujte je tak, jak chcete, aby oni milovali vás.

7. Oceňujte

Občas se stává, že chceme konkrétní formu lásky, např. partnerský vztah. A tak zoufale se zaměřujeme jenom na hledání partnera, že zapomínáme na své přátele či rodinu. Lásku, kterou nám dávají tito lidé, nevnímáme. A když se nám nedostává ani lásky romantické, cítíme se opuštění a nemilovaní. Ale naši blízcí jsou tady pro nás přeci pořád. Tím, že je nevnímáme, ubližujeme jim i sami sobě.

Přečtěte si také: 7 hlavních problémů ve vztazích a jak je řešit

8. Dávejte

Víte, co od druhých chcete – dáváte to ale vy sami jim? Možná chcete, aby se vám vaši blízcí více ozývali – ozýváte se vy jim? Možná chcete, aby se vás vaši blízcí více ptali na váš osobní život – ptáte se vy na ten jejich? Možná chcete, aby vás nekritizovali – jste vůči nim také nekritičtí? Rozdávejte takovou lásku, jakou chcete přijímat.

9. Milujte se

Druzí lidé nám sice mohou pomoci, ale největší část práce musíme udělat my sami. Určitě to nefunguje tak, že nás někdo „spraví“. Jak můžete chtít po komkoliv, aby vás miloval, když vy sami to nedokážete? Lásku si zasloužíme všichni. Ale abychom ji dostali, musíme vědět, co potřebujeme, co chceme a jak se mít rádi.

Pokud hledáte způsob, jak mít hezké vztahy a žít spokojený život, naučte se, jak se zbavit svých starostí a problémů díky s novým online kurzem „Cesta životem“ objednejte zde »


Tags

Láska, Štěstí, Vztahy, Zdraví


You may also like