Zapomenout. Možná i vy se po nevydařeném vztahu snažíte zapomenout na bolestnou zkušenost. Ono tím zapomenutím a snahou neohlížet se do minulosti má člověk obvykle na mysli to, že v sobě potlačí svoje bolestné vzpomínky a vědomě se na ně snaží nemyslet a hlavně nepřipouštět si je.

Problémy ve vztahu

Jenže podvědomí dohromady s emocemi mají obrovskou sílu. To se samozřejmě začne projevovat např. špatnými pocity, rozmrzelostí, nedůvěrou, pochybováním, odtažitostí…No a člověk sám sebe utěšuje: „Už na to nemyslím, udělal jsem za tím tlustou čáru, nedívám se do minulosti…“ A mezi tím ho vesele sžírají vlastní nepříjemné pocity, které se tak usilovně snaží potlačit.

Hlavní je si uvědomit, že to jsou naše vlastní pocity, programy v mysli a my jsme jediní, kdo je může zpracovat, zbavit se jich. Nikdo zvenčí to za nás neudělá. Očekáváte snad, že přijede nějaký zázračný princ na bílém koni a odčaruje vás z vašeho vlastního prokletí?

Právě partneři, v těch našich nevydařených vztazích, nám svým chováním nejlépe ukazují to, co máme sami v sobě nedořešené. Míří na naše nezahojená bolavá místa a nepříjemné vzpomínky z minulosti. Takže byť si teď myslíme, že se do minulosti neohlížíme, tak právě to děláme nejvíc, protože si svoje podvědomé programy a uložené křivdy z minula v sobě pořád neseme. Ty pak ovlivňují náš současný život a stále ovlivňovat budou, dokud je nezpracujeme!

Aha, říkáte si. Ale jak z toho ven? Jak si zpracovat ty limitují programy a nepříjemné emoce, o kterých je tu řeč? Pokud hledáte způsob, jak to vyřešit, využijte jedinečné možnosti zpracovat si své starosti jednoduše v pohodlí domova s novým online kurzem „Cesta životem“ objednat zde »

Pokud se vám článek líbil, dejte „to se mi líbí“ nebo jej sdílejte s přáteli.

Hidden Content