Metoda RUŠ – Jak funguje? Pro koho je vhodná?

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Metoda RUŠ – Jak funguje? Pro koho je vhodná?

Trápíte se dennodenně problémy a nevíte, jak je vyřešit? Chtěli byste znát nějaký způsob, jak se starostí skutečně zbavit? Hledáte něco, co bude opravdu fungovat? Pak právě metoda RUŠ může být to pravé pro vás! V článku se společně podíváme na to, jak vám metoda RUŠ pomůže ve vašem životě.

Co to je metoda RUŠ?

Základem metody je práce s podvědomými myšlenkovými programy, které nás negativně ovlivňují a způsobují nám naše problémy a starosti v životě. Autorem metody je Karel Nejedlý.

Princip metody je velmi jednoduchý: Najdu problém, nazvu ho, zpracuji a je pryč. Protože však mají lidé různé předpoklady a jsou různě vnímaví ke svým pocitům, vznikl postupně ucelený systém. Díky tomu je metoda RUŠ srozumitelná pro mnoho lidí.

Co se dá metodou RUŠ řešit?

Metodou se dá řešit jakýkoliv fyzický, psychický nebo emoční problém. Můžete například řešit – vztahy, nemoci, peníze, sex a sexualitu, tělo, odpuštění, traumata jako znásilnění, přepadení, smrt, rozchod s partnerem, vnitřní prázdnota, vyhoření, ztráta smyslu života, žárlivost, tréma, špatná finanční situace, anorexie, nízké sebevědomí, aj.

Lidé vyhledávají metodu RUŠ, když se ocitnou v krizových nebo zlomových okamžicích života, když řeší zásadní životní problémy a situace, mají problémy vztahové, pracovní, osobní. Jiní chtějí zpracovat svoje nemoci.

Avšak metodu vyhledávají i lidé, kteří jsou víceméně spokojení a chtějí svůj život zlepšit, žít spokojeně ve všech oblastech života. Během práce s metodou RUŠ dojde k uvědomění, pochopení souvislostí, a k odpuštění ostatním i sobě samému.

Celá metoda RUŠ je o vědomém přijímání

V životě procházíme situacemi, které, pokud je správně pochopíme, odejdou a už nikdy se nám do života nevrátí. Zrovna tak se můžeme poučit i z chyb druhých, přece jen nemusíme prožívat všechno sami. Anebo to můžeme všechno tzv. přijmout.

Přijmout – pochopit – propustit

Tyto 3P jsou v našich životech zásadní. Pokud prožijete a následně pochopíte, proč se ve vašem životě tyto situace (emoce, strachy, problémy atd.) děly a tím, že je pochopíte, je z vašeho života natrvalo propustíte. Už se vám nebudou opakovat. To je na této metodě to krásné, vyřešíte je na 100%. Ovšem, to, že to přijmete, neznamená ještě, že s tím souhlasíte!

Metoda RUŠ vychází z jednoduché zásady

Nepříjemné pocity vznikají po myšlence. Jakákoli situace není sama o sobě dobrá ani špatná, je neutrální. Teprve naším pojmenováním – tedy po myšlence – se připojí nepříjemné či příjemné pocity, anebo zůstanou neutrální, podle toho, jakou myšlenku si svobodně zvolím.

Tímto způsobem vznikají negativní myšlenkové programy, které se ukládají do našeho povědomí a poté nám negativně ovlivňují život a způsobují problémy.

Jak vlastně funguje naše psychika?

Naše tělo má úžasnou paměť s obrovskou kapacitou. Ta v každé chvíli našeho života vše pečlivě sleduje a zapisuje. Je to obrovské množství informací. Některé jdou přes naše vědomí (co vidím, cítím, slyším…), o jiných ani nevíme (třeba tlak, tělesná teplota). Všechno je uloženo v naší paměti.

O tom, jak funguje naše psychika a jak si myšlením ovlivňujete život, se dozvíte v mém minikurzu „Jak se zbavit starostí“, kterou jsem pro vás vytvořila.

[content id=6464][/content]

 

Pro koho je metoda RUŠ vhodná?

Metoda RUŠ je vhodná pro kohokoliv, kdo si uvědomuje, co ho trápí a je rozhodnutý to vyřešit. Je vhodná i pro děti. Právě děti mnohdy metodu chápou mnohem snadněji, protože si ještě nevytvořily tolik blokujících programů, které má většina dospělých.

Metoda RUŠ není vhodná pro toho, kdo si myslí, že změna přijde sama, aniž by se musel sám snažit. Také při dlouhodobém užívání psychofarmak jsou emoce velmi utlumeny a práce s metodou nemusí být tolik účinná, protože je primárně potřeba pracovat právě s emocemi.

Moje zkušenosti s metodou RUŠ

K metodě RUŠ jsem se dostala „náhodou“, když jsem hledala pomoc po sexuálním napadení v zahraničí a také se snažila vyřešit následky sexuálního zneužívání v dětství viz můj životní příběh. Chodila jsem k psychologům, ale to mi moc nepomohlo a tak jsem hledala nějaké jiné skutečně účinné řešení. Díky tomu jsem objevila metodu RUŠ.

Ta mi opravdu pomohla. Během krátké doby jsem zpracovala spoustu svých nepříjemných emocí a limitujících podvědomých programů. Metoda RUŠ mě nadchla natolik, že jsem postupně začala pracovat jako terapeut a pomáhat i ostatním lidem si zpracovat své starosti a problémy. Jejich zkušenosti si můžete přečíst zde: Reference a zkušenosti klientů.

Naučme se vnímat sami sebe

Pokud se naučíte dobře vnímat svůj vnitřní svět – uvědomovat si svoje pocity, změny ve svém těle – můžete se naučit pracovat sami se sebou. Sami si dohledat své podvědomé programy a tím si zpracovat svoje problémy a starosti. Chce to ovšem určitou praxi a ideálně i určité vedení v začátcích.

Více než jen metodu RUŠ najdete v online kurzu

Zaujala vás metoda RUŠ a rádi byste vyzkoušeli účinný způsob, jak se zbavit starostí? Ale nevíte, jak na to a nechce se vám hned k terapeutovi nebo jezdit daleko na kurzy?

Tak přesně pro vás je ideální můj Online kurz „Cesta životem“, kde najdete nejenom principy, které používá metoda RUŠ, ale i mnohem více funkčních a účinných metod, které se mi opravdu osvědčily. Takové, které mi v metodě RUŠ chyběly, a zároveň mají obrovskou sílu.

Pracujete v klidu doma, podle vašich časových možností. Navíc v bonusové části programu najdete i další materiály na to, jak zlepšit své partnerské vztahy, peněžní situaci, jak se zbavit strachů a mnohem víc. Online kurz si objednejte zde: Online kurz „Cesta životem“ »

Hidden Content

Tags

Emoce, Inspirace, Láska, Metoda RUŠ, Peníze, Štěstí, Terapie, Vztahy, Zdraví


You may also like

MEDITACE: Naučte se jednoduché meditování se svými dětmi
11 způsobů, jak se vypořádat s narcistním rodičem