Jak mít skvělý rok

Na začátku nového roku má většina lidí tendenci hodnotit. Hodnotíme rok uplynulý a přemýšlíme, jaký bude ten nadcházející. V lepším případě se chceme vyvarovat chyb, které jsme v uplynulém roce udělali. Často si také přejeme, aby ten nadcházející rok byl alespoň stejně tak dobrý. A v mnoha případech chceme, aby ten nový rok byl lepší, než ten uplynulý.

Co dělat, aby ten váš nový rok byl opravdu tím skvělým rokem?

Přemýšlela jsem nad tím, díky čemu je každý můj rok lepší a lepší a vyšlo mi několik základních věcí, které za tím stojí. Aktivity, kterým se pravidelně věnuji a které mi přináší výsledky, vedou k úspěšnému a hlavně spokojenému životu. Jaké konkrétní aktivity to jsou?

1. Čas pro sebe

Vymezení si času jenom pro sebe dává skvělý prostor pro zklidnění a nahlédnutí hluboko do vlastní duše. Ať už je to relaxace ve wellness centru, nebo když si uvařím čaj, zachumlám do deky a čtu si zajímavou knihu, nebo pravidelná cvičení, při kterých si krásně protáhnu tělo.

Nejvíce mě však nabíjí dlouhé procházky v přírodě na čerstvém vzduchu. Hodinka svižné chůze působí jako balzám nejen na tělo, ale hlavně na mysl. Ta se krásně pročistí, myšlenky se srovnají a mnohdy začnou přicházet i nové nápady nebo odpovědi na téma, které aktuálně řeším.

Důležité je si čas pro sebe plánovat a zároveň i minimalizovat veškeré rušivé věci. Vypnout telefon, počítač a dopřát si chvilku nerušeného klidu.

Pokud máte pocit, že vám něco důležitého uteče, začněte krátkými chvilkami a postupně přidávejte. Uvidíte, že se nic zásadního nestane a vše bude fungovat dál, i když si dáte pauzu. Vy díky tomu naberete více energie, budete mnohem spokojenější a zároveň i produktivnější.

Čas pro sebe, relaxace, wellnes

2. Audit dne

Každý večer si projdu celý den. Vše, co mě ten den nebavilo nebo naštvalo, tak si zpracuji podle principů, které se mi osvědčili nejen u sebe, ale i mých klientů, se kterými jsem pracovala na individuálních sezeních.

Tyto principy jsem i zpracovala do uceleného online terapeutického programu. Je to vlastně takový návod, jak se sebou pracovat a zpracovat si svoje starosti a problémy a to vše v pohodlí domova bez nutnosti chodit na zdlouhavá sezení k terapeutům nebo jezdit na často předražené kurzy.

Tyto postupy používám dlouhodobě a díky tomu jsem si zpracovala spoustu svých problémů a můj život je mnohem spokojenější a šťastnější. A tím se dostávám k další aktivitě a tou je zpracování si svých starostí a také důležitých vztahů, které mě v životě ovlivňují.

3. Zpracovat si nefunkční vztahy a své problémy

Dlouhou dobu jsem pracovala s klienty na individuálních terapiích. Díky funkčním postupům, jak si zpracovat, co mě trápí, jsem mnohdy byla svědkem toho, jak si lidé během krátké chvilky zpracovali problémy, které je trápily dlouhé roky. Mně samotné tyto principy pomohly zpracovat si následky zneužívání v dětství, uzdravit špatné vztahy, posílit své sebevědomí a zlepšit péči o tělo.

Naše mysl je úžasně tvárná a síla emocí je obrovská. Věřím, že kdyby každý znal způsob, jak si zpracovat svoje starosti, chodilo by po světě mnohem více šťastných a spokojených lidí.

Být šťastný a mít hezké partnerské vztahy

4. Vděčnosti

Zhruba před 2 lety jsem si pořídila krásný barevný deníček, a od té doby si do něj zapisuji vděčnosti. Každý den před spaním si projdu celý uplynulý den a zhodnotím jej. Častou jsou to odpovědi na to, co mi udělalo v daný den radost, co jsem si užila, komu jsem byla přínosem a za co jsem vděčná.

Zdá se to být drobnost, ale díky zapisování vděčností směřuji pozornost k tomu, co mi dělá radost a také si uvědomuji, co je pro mě v životě opravdu důležité. Díky tomu se cítím mnohem spokojenější a šťastnější.

5. Zhodnocení celého roku

Na přelomu kalendářního roku věnuji dostatek času a pozornosti tomu, abych si naplánovala celý nacházející rok.

Jaký chci mít rok? Čemu se chci věnovat? Čeho chci dosáhnout? Kam se chci jet podívat? To jsou jen některé z otázek, které si kladu, když dělám své zhodnocení celého roku a připravuji se do nového roku.

K tomu mi skvěle slouží příručka Skvělý nový rok, kterou si můžete stáhnout na odkaze ZDE. Díky příručce „Skvělý nový rok“ máte možnost se i vy zamyslet nad věcmi, které jsou pro váš život důležité. Zhodnotit události loňského roku z různých úhlů pohledu. Zároveň si i promyslet, co byste chtěli dělat jinak, lépe.

Jak se zbavit starostí a mít šťastný život

Zaujala vás některá z těchto mých aktivit? Nechte se inspirovat a vyzkoušejte je taky. Mně v životě velmi pomáhají. A věřím, že dokážou zlepšit život každému, kdo se rozhodne jim věnovat čas a svou pozornost.

Pokud nechcete, aby tyto změny skončily jako 90% novoročních předsevzetí a zároveň se chcete v letošním roce zbavit svých starostí a zlepšit si vaše vztahy, využijte jedinečné možnosti zpracovat si své starosti jednoduše v pohodlí domova s novým ONLINE TERAPEUTICKÝM PROGRAMEM.

Přeji vám, aby pro vás byl tento článek tím správným odrazovým můstkem pro skvělý rok dle vašich představ a přání.

Stres, deprese a starosti a způsob, jak se jich zbavit

Lída Špačková
Lektorka, terapeutka a autorka Lidoll terapeutických panenek©. Při své práci pomohla stovkám lidí, aby se zbavili svých problémů a strachů a dosáhli spokojeného života. Je autorka online terapeutického kurzu a unikátních terapeutických panenek. Inspiruje lidi, jak žít radostně a svobodně, aby se zbavili svých starostí a plnily si své sny.
  • online terapeuticky program
  • Minikurz ZDARMA!
    V 7 emailech pochopíte, jak si myšlením ovlivňujete život a objevíte způsob, jak své starosti vyřešit. Zadejte email, kam vám minikurz zašleme.
  • Rubriky
  • Štítky
  • Nejnovější příspěvky
  • online terapeuticky program
  • terapeuticke panenky