Terapeutické panenky pro Ježíškova vnoučata

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Terapeutické panenky pro Ježíškova vnoučata

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016 díky Českému rozhlasu. Hlavní myšlenkou projektu je, že lidé v domovech pro seniory bývají často sami a opuštění. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků je pro ně spíše časem prázdnoty než radosti. A právě lidé v Českém rozhlase se to rozhodli změnit.

Český rozhlas oslovil stovky domovů pro seniory a dalších státních i nestátních zařízení. Během listopadu vkládali na stránky www.jeziskovavnoucata.cz přání svých klientů a posluchači Českého rozhlasu je plnili a vlastně plní stále.

Ručně šité terapeutické panenky nejsou pouze hračky pro děti, ale i terapeutická pomůcka pro seniory nebo pro léčení vnitřního dítěte

Od té doby bylo již v projektu splněno více jak 14 000 přání a zážitků. Senioři si nejčastěji přáli oblečení, hygienické potřeby, zdravotní pomůcky, elektroniku nebo i zajímavé zážitky. Mezi oblíbené přání se zařadily i Terapeutické panenky. Díky tomu jsme se i my mohli podílet na tomto krásném projektu.

V období listopad – prosinec roku 2017 jsme díky projektu Ježíškova vnoučata vyrobili 46 terapeutických panenek, které udělaly obrovskou radost obdarovaným v domově pro seniory. Za vše mluví i jedna z vícero zpětných vazeb, která nám díky tomuto projektu přišla.

„Včera dorazil dáreček pro paní Růženku a tak jsme se vydali za ní na pokoj jí ho předat. Bylo to opravdu kouzelné a dojemné. Růženka si panenku prohlížela a po chvilce, si začala s ní povídat a ptát se jí, proč tenkrát utíkala, že nechtěli, aby to dělala.. nejspíš se jí vybavila v paměti nějaká chvíle.. bylo to opravdu dojemné. Myslím, že to bude fungovat, přesně tak, jak má.. Veliké díky za splnění takového náročného přání…“

Ježíškovým vnoučetem se můžete stát i vy. A nejen díky Terapeutickým panenkám splnit přání a přinést radost obdarovanému i sobě.

Terapeutické panenky objednejte zde – Terapeutické panenky >>


Tags

Inspirace, Štěstí, Terapeutické panenky


You may also like

MEDITACE: Naučte se jednoduché meditování se svými dětmi
11 způsobů, jak se vypořádat s narcistním rodičem