Jak terapií řešit obchodování na burze!

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Jak terapií řešit obchodování na burze!

Jako strachy z obchodování na burzeterapeut řeším s lidmi různé problémy. Nejčastěji to bývají problémy ve vztazích, nízké sebevědomí, strachy, prožitá traumata, nemoci, ale i peníze. Nedávno jsem řešila zajímavé téma, a to obchodování na burze.

Nemyslím tím, jak se naučit znát pohyb na burze, koeficienty, grafy nebo se orientovat v daném prostředí. Mám na mysli obchodování z pozice emocí. Jak vlastní emoce obrovským způsobem ovlivňují výsledek obchodování na burze. Myslím, že burza není primárně o číslech, ale právě o emocích. Ostatně jako cokoliv jiného v životě.

Terapie byla velmi zajímavá, proto se o to s vámi chci podělit. Klient byl muž, úspěšný podnikatel, kterému se v obchodování i po finanční stránce vždy dařilo. Zlákala ho burza – místo, kde se bohatne ale i krachuje rychlostí blesku. Místo, kde peníze jsou na dosah ruky, ale zároveň i hodně daleko. Je to místo pro velké hráče. Energie peněz, která se nejlépe manifestuje právě na burze, má obrovskou sílu. Vždyť kolik lidí se kvůli penězům sžírá žárlivostí, závistí, chamtivostí, touhou a nenasytností? Kvůli penězům dokážou lidé i vraždit. Tak silnou energii peníze mají!

Klient si v rámci terapie musel dořešit vlastní sebe-hodnotu a vnitřní sílu. Bylo zajímavé vidět moment, když stál tváří v tvář výzvě a zároveň i svým vlastním strachům a obavám. Musel se dostat do bodu zlomu, kdy objevil svoji vnitřní sílu k tomu udělat ten první krok a jít do akce. Pak bylo také třeba se tzv. ukotvit, aby byl schopný si udržet stav vnitřního klidu a sebejistoty dlouhodobě. Pochybnosti a nejistota nemají na burze místo. Stejně tak chamtivost, nenasytné touhy a ego…tohle všechno vám dá burza dřív nebo později sežrat!

To, co je potřeba nejen pro úspěšné obchodování na burze, ale i pro úspěšný a naplněný život, je vnitřní síla. Ta je o 100% jistotě a sebedůvěře, respektu a zároveň i vděčnosti a pokoře. Stav, kdy si člověk uvědomuje vlastní hodnotu a zároveň ví, že je součástí většího celku, který má obrovskou sílu a jakýkoliv boj nebo povyšování je dopředu prohrané.

Pamatujte, že život je hra a je jen na vás, jestli budete hráči nebo jen figurkami.

Pojďte do toho naplno… Chcete se dozvědět více o tom, jak si vlastními programy přestat blokovat sami sebe?Využijte jedinečné možnosti zpracovat si své starosti jednoduše v pohodlí domova s novým Online kurzem „Cesta životem“ »

Pokud se vám článek líbil, klikněte na „to se mi líbí“ nebo jej sdílejte s přáteli. Díky.

Hidden Content


Tags

Inspirace, Peníze


You may also like

MEDITACE: Naučte se jednoduché meditování se svými dětmi
11 způsobů, jak se vypořádat s narcistním rodičem