3 typy problémů ve vztazích. Víc jich není. Fakt!

Podívejte se nejdříve na video, kde vytvětluji, které 3 problémy to jsou. Poté si pod videem vyzkoušejte na modelových příkladech tipnout, o který typ problému se jedná. 

Čí je to problém? Kdo si to má řešit?

  • Vyčítá mi, že neuklízím a mě to štve
  • Podvedl mě
  • Nikdy mě neocení
  • Kamarádka, je na mě naštvaná, že jsem jí nezavolala
  • Mám problémy usnout, pořád musím na něco myslet a pak jsem ráno unavená
  • Nic doma nedělá a s ničím mi nepomůže

Pojďme se na to nyní podívat optikovou výše zmíněných 3 typů problémů.

Možná to bude pro někoho překvapivé a spíše by volil variantu vidět příčinu problému v druhých.

Možná vás i napadne: „Aha, takže za všechno vlastně můžu já? Všechno je jenom můj problém?“

Všechno opravdu váš problém není. Navíc to ani takto není myšleno. Jde o to si uvědomit, že pokud máte z něčeho blbý pocit, něco vám vadí nebo vás to štve, tak ty pocity máte blbé vy. Ne ti ostatní. (Ti mají zase svoje vlastní blbé pocity, za které jsou odpovědní oni sami).

A hlavně vy s těmi blbými pocity můžete pracovat a zbavit se jich. A věřte mi, je mnohem rychlejší a účinnější si zpracovat svoje negativní pocity, než se snažit předělat ostatní lidi. Obzvláště, když se oni změnit nechtějí.

Dost často, když si vyřešíte svoje vlastní bloky a programy, tak to chování druhých vůči vám se začne měnit. Nebude vás to štvát a tím ani nebude vznikat emoční napětí, kterým byste takové chování podporovaly. A tím se vám to přestane i v životě dít!!

Mnoha lidem, co to vyzkoušeli, přišlo často doslova jako zázrak, že věci, které se dlouhé roky jevily jako neřešitelné, se najednou začaly měnit k lepšímu.