Terapeutický průvodce část. 1: Co jsou terapie?

Co jsou to terapieV tomto článku ze série Terapeutický průvodce najdete popis toho, co jsou terapie, které vám pomohou při hledání řešení vašich problémů, starostí a trápení, se kterými si nevíte rady.

Dříve, než si vyberete terapeuta, zřejmě potřebujete vědět, co to vlastně ty terapie jsou. Když to vezmeme trochu odborně, tak by se terapie daly popsat jako: aplikování psychologických prostředků a poznatků z oblasti duševního zdraví za účelem snížení psychického utrpení a dosažení pozitivní změny ve vašem životě.  Změnou chování a myšlení dochází k celkovému zlepšení vašeho života. Vaše vztahy jsou harmoničtější a dokážete radostně prožívat životní okamžiky.

Základním prvkem terapie je řízený rozhovor, doplněný o další specifické postupy a techniky. Terapie pomáhá najít odpovědi na otázky, které v sobě máte. Vedou také k tomu, že si zpracujete vaše limitující programy v podvědomí, které negativně ovlivňují váš život. Dobrá terapie je v podstatě proces sebepoznání, vnitřní změny, získání nadhledu a nového vnímání.

Absolvováním kvalitní terapie:

 • budete úspěšnější a povedete kvalitnější život
 • začnete prožívat štěstí a radostné okamžiky
 • zbavíte se starostí a duševního trápení
 • zlepší se vaše vztahy
 • odhalíte svůj pravý potenciál
 • zjistíte, že své problémy si způsobujete svým vlastním myšlením
 • lépe porozumíte sami sobě

Lidé často vyhledají terapii, protože jsou plni otázek, kterým chtějí porozumět. Mluvit o svých myšlenkách a pocitech s někým, kdo naslouchá, je samo o sobě léčivé. Nicméně potřebujete člověka, který je odborník a má zkušenosti. Především zkušenosti jsou jedním z klíčových důvodů, proč terapeuta hledáte, protože jinak byste své problémy mohli rozebírat s kamarády, partnery nebo rodinou.

starosti, stres, online kurz, jak se zbavit starostí

Cílem terapie je především pochopit procesy, které se ve vás odvíjejí, poznání sebe sama. Toto poznání předpokládá i pochopení životních fází, kterými zrovna procházíte. Terapeut je pro vás především zrcadlem, ve kterém uvidíte to, co jste dříve neviděli. Díky tomu pak budete moct udělat lepší životní rozhodnutí.

Rozhodně neznamená, že musíte mít nějakou psychickou nemoc, abyste mohli terapie využít. Terapie je naopak pro lidi, kteří mají dostatek odvahy postavit se svým problémům čelem, a kteří na sobě chtějí pracovat. Lidé obvykle vyhledávají terapie na řešení starostí každodenního života jako: problémy ve vztazích, stres nebo pochyby o sobě samém. Přicházejí ale také v těžkých časech rozvodu, úmrtí nebo změny zaměstnání.

Terapie není procházka růžovou zahradou. Je to společná práce terapeuta a klienta. Není to jen příjemné popovídaní. V terapii se díky zaměření na podstatu problémů a velmi hlubokých zranění často ke slovu dostanou silné emoce. Dokonce je to zde žádoucí. Čím hlouběji se jde, tím náročnější cesta to je, ale o to trvalejší a hlubší změna následuje.

I když se většinou klientům uleví, a cítí se po terapii lépe než před ní, přesto jsou chvíle, kdy se jim točí hlava z toho, co o sobě či svých blízkých zjistí. Podstatné je, abyste cítili nějaký posun a měli v terapeuta důvěru, i když vám říká něco, co není úplně příjemné slyšet.

Pokud se Vám nechcete svoje problémy řešit s někým cizím nebo někam opakovaně docházet na terapie, využijte jedinečné možnosti zpracovat si své starosti jednoduše v pohodlí domova s novým ONLINE TERAPEUTICKÝM PROGRAMEM.

Jak jste na tom vy? Jak a s kým své problémy řešíte? Co se vám osvědčilo a funguje vám? Nebo co vám naopak vůbec nefunguje? Podělte se o své zkušenosti. Napište mi, co vám funguje, jaké máte zkušenosti? Ráda vám zodpovím i vaše dotazy.

Online kurz na řešení problémů a starostí

Lída Špačková
Lektorka, terapeutka a autorka Lidoll terapeutických panenek©. Při své práci pomohla stovkám lidí, aby se zbavili svých problémů a strachů a dosáhli spokojeného života. Je autorka online terapeutického kurzu a unikátních terapeutických panenek. Inspiruje lidi, jak žít radostně a svobodně, aby se zbavili svých starostí a plnily si své sny.
 • online terapeuticky program
 • Minikurz ZDARMA!
  V 7 emailech pochopíte, jak si myšlením ovlivňujete život a objevíte způsob, jak své starosti vyřešit. Zadejte email, kam vám minikurz zašleme.
 • Rubriky
 • Štítky
 • Nejnovější příspěvky
 • online terapeuticky program
 • terapeuticke panenky