Co je kineziologie a jak funguje?

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Co je kineziologie a jak funguje?

Dnes už je poměrně známé, že naše mysl a tělo a vše v něm je vzájemně úzce propojeno. Stav jednoho se odráží i na druhém a toto vědomí pomáhá moderní medicíně být lepší a účinnější. A právě kineziologie patří v současnosti k jedněm z nejzásadnějších směrů moderní medicíny.

Kineziologie – medicína nového věku

V 60. letech 20. století byla objevena souvislost mezi svaly a dalšími částmi těla. Pozorováním a zkoumáním svalů můžeme vyvodit informace o našem celkovém stavu – fyzickém i psychickém. A prací se svaly můžeme tělu i mysli navrátit potřebnou rovnováhu. Podobným způsobem pracuje také např. akupunktura.

Kineziologie v sobě propojuje východní medicínu a její princip jednoty těla a duše. Zároveň čerpá ze západní medicíny, využívá poznatků z anatomie, fyziologie, psychologie či psychosomatiky. Rozvíjí myšlenku, že v našem těle souvisí všechno se vším a že tělo má vrozenou schopnost se samo udržovat v dobrém stavu – jen mu s tím někdy musíme trochu pomoci.

Jedná se sice o alternativní medicínu, kineziologie je však uznávaná napříč odborníky a vědci, a její metody jsou považovány za běžný a oficiální způsob léčby.

Ukaž mi svůj sval a já ti řeknu, jaký jsi

Naším tělem prochází skrze energetické dráhy (tzv. meridiány) životní energie, která tělo udržuje po fyzické i psychické stránce v dobrém stavu. Někdy však dochází k její blokaci a následné nerovnováze, což způsobuje různé potíže. Ukazatelem těchto bloků a nerovnováhy energie jsou naše svaly.

Ty totiž reagují na různé podněty stažením nebo uvolněním a navíc jsou určité svaly propojené s určitými orgány, kostmi, ústrojími, nervy, žlázami apod. Zkušený kineziolog pomocí mírného stlačování určitých bodů na těle zjistí, zda a případně kde je naše životní energie zablokována.

Přečtěte si také: 20 způsobů, jak eliminovat stres ve vašem životě

Tím odhalí, jaký problém tělo trápí a posléze nastupuje určitá forma terapie. Kineziologie totiž vychází z psychosomatiky a proto také věří, že většina fyzických problémů má své základy ve stavu duše a mysli. Kineziolog je také schopen určit, jaké potraviny či jiné výrobky naší životní energii blokují a které ji naopak pomáhají udržet v rovnováze.

[content id=6464][/content]

 

Komu a s čím může kineziologie pomoci?

Základem kineziologie je odbourávání bloků, a to v doslovném i přeneseném slova smyslu. Mnoho z věcí, které nás trápí v dospělosti, má své základy už v dětství. Různá traumata, která jsme zažili jako malí, se v dospělém věku projevují jako fyzická bolest.

Kineziologie je pomocí sledování a testování reakcí svalů a pomocí terapie s pacientem schopná tyto bloky najít a odstranit. Tím pomáhá nejen od fyzické bolesti, ale celkově vylepšuje náš život. Její metody jsou využívány v mnoha rozličných oblastech, kde zaznamenává obrovské úspěchy.

Kromě odstranění různých bolestí, ať už hlavy, zad, různých žaludečních nebo střevních potíží, pomáhá také se sexuálními poruchami, poruchami spánku, vadami řeči nebo s udržením pozornosti.

Přečtěte si také: Nastartujte zdravý životní styl a zlepšete své zdraví!

Velmi úspěšná je kineziologie také v pomoci s poruchami s učením. Pomáhá ale také lidem „zdravým“, kteří potřebují pomoc s vylepšováním svých výkonů v práci, při sportu nebo v jiných aspektech svého života. Dokáže také určit, na co jste alergičtí nebo citliví a co vám naopak dělá dobře. Vylepšuje komunikační schopnosti, pomáhá i s řešením finančních otázek a rozhodováním.

Kineziologie je neinvazivní metoda léčení, která se dá aplikovat na téměř jakýkoliv problém. Její součástí je terapie, která sama o sobě pacientovi hodně pomáhá.

Kineziologických poraden je po celém světě čím dál více, v dnešní době je můžeme najít i v České republice. A stoupá také povědomí o nich a jejich obliba, využívají ji nejen dospělí, ale také rodiče s dětmi či učitelé se žáky.

Zajímají vás i další způsoby, jak si zpracovat své problémy?

Pokud hledáte způsob, jak si zpracovat svoje problémy, zvýšit svoje sebevědomí, mít hezké vztahy a žít spokojený život, naučte se, jak se zbavit svých starostí a problémů s novým online kurzem „Cesta životem“ objednejte zde »

Hidden Content

Tags

Deprese, Emoce, Relaxace, Stres, Syndrom vyhoření, Terapie, Vztahy, Zdraví


You may also like

STRES: Stresujete se příliš? Zjistěte, jak se zbavit stresu!
Jak účinně projevit vztek a nechat ho jít!