10 tipů, jak uzdravit zlomené srdce z nešťastné lásky

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • 10 tipů, jak uzdravit zlomené srdce z nešťastné lásky

„Zamilovat se je hrozně jednoduché, ale odmilovat se jednoduše hrozné.“ Tento citát Besse Myersona platí dvojnásob v případě, že vy jste tou osobou, která chtěla ve vztahu zůstat.

Překonat rozchod není nikdy lehké, neexistuje metoda, která by dokázala rychle uzdravit zlomené srdce, které za sebou nechala nešťastná láska. Následujících 10 tipů vám ale může pomoci překonat toto období tak, abyste se nebáli znovu a hluboce milovat.

TIP: Na konci článku vyzkoušejte Test vztahů ZDARMA. ✅⬇️

1. Projděte si tím, nevyhýbejte se tomu

Chcete-li se posunout, musíte si prožít všechny emoce spojené s rozchodem, zejména ty nejbolestivější. Pokud se jim budete vyhýbat, oslabí vás to a jakmile na vás tyto emoce opět dolehnou, pocítíte je mnohem intenzivněji. Nevyhýbejte se bolestivým věcem, projděte si jimi a vyjdete z toho posílení. Ani nešťastná láska, rozchod či jiná bolest už nad vámi nebudou mít moc.

2. Užívejte si svou nezávislost

Nevrhejte se hned do nového vztahu. Závislost na druhých je nejsnadnější cestou k utrpení. A naopak: nezávislost je nejsnadnější cestou ke štěstí. Ve chvílích, kdy nás zlomené srdce bolí nejvíce, je těžké si uvědomit, že dokážeme být celou osobou i bez svého partnera. Opakujte si stále dokola, že k tomu, abyste byli šťastní nepotřebujete nikoho jiného. To dokážete jen vy.

3. Sepište své silné stránky

Napište si vše, co je podle vás na vás dobré: přestali jste kouřit, uběhli jste 10 km za rekordní čas, vstali jste z postele, po dlouhé době jste se dokázali usmát – cokoliv. Pokud máte s tímto úkolem opravdu problém, může být na vině nejen zlomené srdce, ale také nízké sebevědomí. Zapátrejte po způsobech, jak si ho zvednout – několik článků k tomuto tématu najdete i na našem webu.

4. Dovolte si snít

Čím intenzivněji a usilovněji se snažíme na něco nemyslet, tím spíš na to neustále myslíme. Dovolte si proto i trochu snění a nevyhýbejte se každé myšlence na svého bývalého partnera. Zkuste ale snít každý den o něco méně. Jakmile se vám v hlavě zrodí myšlenka na ex, jemně ji odsuňte a nahraďte jinou. Nebuďte na sebe moc přísní, ale ani jemní.

Přečtěte si také: Jak zvládnout rozchod?

5. Nabídněte pomoc někomu druhému

Pomáhat někomu druhému pomáhá i nám samotným už jen tím, že alespoň na pár chvil nevěnujeme pozornost svým problémům a bolestem. Sdílet bolest z rozchodu či nešťastné lásky s někým, kdo si prožívá něco podobného, může být také velmi osvěžující a může vám pomoci vidět věci trochu jinak.

6. Nebraňte se smíchu a už vůbec ne slzám

Smích léčí, ale platí to také o pláči. Zažili jste už někdy tu úlevu a klid, který následuje po tom, co jste se opravdu vydatně vyplakali? Tento blahodárný přínos slz je dokonce potvrzen vědci, kteří se jejich zkoumání věnovali desítky let. Během pláče jsou z těla vyplavovány toxiny a je uvolňován emoční stres. Proto se nebojte pořádně brečet – vyléčí vás to z rozchodu i zlomeného srdce.

7. Udělejte si seznam plusů a mínusů

Všímejte si, co vám dělá dobře a co vám naopak vaše zlomené srdce ještě více rozdráždí. Všechno si pak sepište, abyste věděli, čemu se vyhnout a co naopak vyhledávat častěji. Nešťastná láska nás někdy nutí dělat věci, které nám ubližují. Když uvidíte černé na bílém, že se chystáte udělat něco, co je pro vás špatné, bude pro vás jednodušší to prostě neudělat.

Přečtěte si také: Máte zdravé a láskyplné vztahy?

8. Vypoťte se z toho

Cvičení a aktivní pohyb je skvělým pomocníkem v jakémkoliv stresovém období, ať už je to rozchod, nešťastná láska či zlomené srdce z jiného důvodu. Najděte si činnost, která vás baví, nebo při které dokážete zapomenout na svět okolo. Nechte své tělo, ať vyplavuje serotonin a další hormony, které uvolňují tělo a mysl.

9. Vytvořte si svůj bezpečný svět

Tento bod je důležitý pro ty, kteří se svým ex partnerem sdílí přátele. Po rozchodu může být velmi bolestivé, pokud na každé schůzce s nimi slýcháte, co vaše bývalá láska provádí. Proto si vytvořte svůj bezpečný svět s lidmi, kteří ho neznali nebo kteří ani neví, čím si procházíte. S lidmi, se kterými dokážete alespoň na chvíli na své zlomené srdce zapomenout.

10. Najděte naději

K uzdravení se z nešťastné lásky či rozchodu je naděje nezbytná. Musíme věřit, že existuje lepší místo; že bolest, kterou teď každou vteřinu cítíme, s námi nebude navždy; že jednoho dne si dokážeme vyjít se svými přáteli a bezstarostně se smát; že když se budeme ze všech sil snažit posunout se, uvidíme dříve či později výsledky… S nadějí překonáte i sebevíc zlomené srdce. Hledejte ji.


Tags

Láska, Manželství, Nevěra, rozchod, Vztahy


You may also like