Terapeutický průvodce část. 7: Jak získat z terapeutického sezení maximum

min. čtení

  • Home
  • /
  • Blog
  • /
  • Terapeutický průvodce část. 7: Jak získat z terapeutického sezení maximum

TIP: Na konci článku vyzkoušejte minikurz Jak se zbavit starostí  ZDARMA.

Jak získat z terapeutického sezení nejvíceV tomto článku ze série Terapeutický průvodce najdete informace o tom, jak vytěžit z terapeutického sezení maximum, abyste dokázali zpracovat vaše starosti a začali žít život, jaký skutečné chcete.

Vynechám nyní klasické psychoterapie, kam člověk musí chodit třeba každý týden po dobu několika let a zlepšení je po malých krůčcích. Budu vycházet z četných zkušeností z terapií, kterým se já osobně věnuji.

Při těchto terapiích si během jednoho sezení zpracujete váš největší aktuální problém, projdete i základní vztahy a také pochopíte principy a souvislosti. Tím se člověku velmi uleví.

Nicméně i přesto doporučuji na sobě dále pracovat. Jedině to vám dlouhodobě změní život k lepšímu. Za svůj dosavadní život jste si nasbírali velké množství negativních podvědomých programů a ty je potřeba postupně zpracovat (umazat, vyčistit), abyste mohli žít život, jaký skutečně chcete. Tím vás také přestanou ovlivňovat příčiny z minulosti, které vám do teď řídily život.

Je vhodné zpracovávat nejenom, když se objeví nějaký problém, který vás trápí, ale postupně si projít a pročistit jednotlivé oblasti vašeho života (vztahy, peníze, zdraví…). Lze použít postupy, které se v rámci terapie naučíte.

Neočekávejte, že bude terapeut dělat věci za vás. Ani vás nebude litovat, když budete hledat argument pro to, že si nemůžete v životě dovolit víc. Sami si musíte rozhodnout, jestli na sobě chcete pracovat. Vždy se dostanete tam, kam sami budete chtít.

Buďte v terapii upřímní a říkejte vše, co vás napadá. Jedině tak bude možné tyto negativní programy zpracovat. Co si necháte pro sebe, to nebude možné zpracovat. Mnohdy je to velmi obtížné, přiznat si určité věci a mluvit o nich, ale právě tohle vám pomůže vytěžit z terapie co nejvíce.

Pamatujte i na to, že jste komplexní člověk a tudíž byste měli zapracovat nejenom na své „hlavě“, ale i na svém těle. Dopřejte si zdravý spánek, pohyb na čerstvém vzduchu, zdravou vyváženou stravu a pravidelné cvičení.

Přečtěte si také: 11 varovných signálů deprese

Zde se dostáváme k úplnému závěru Terapeutického průvodce. V jednotlivých článcích ze série Terapeutický průvodce jste se dozvěděli, co jsou vlastně terapie, v jakých případech vám může terapie pomoct a také mýty a největší omyly při řešení svých vlastních problémů.

Stejně tak jste zjistili jakého terapeuta a druh terapie si vybrat. Prošli jste i jednotlivými kroky při výběru terapeuta a jak se objednat na terapii.

Pokud se rozhodnete využít terapií ke zkvalitnění vašeho života, přeji vám, abyste si vybrali správného terapeuta a dosáhli efektu, jakého si přejete. A pamatujte, že život není až tak složitý, aby se na vaše problémy nedalo najít řešení.

Pokud se Vám nechcete svoje problémy řešit s někým cizím nebo někam opakovaně docházet na terapie, využijte jedinečné možnosti zpracovat si své starosti jednoduše v pohodlí domova s novým Online kurz „Cesta životem“.

Jak jste na tom vy? Absolvovali jste již nějaký druh terapie? Jaké máte zkušenosti? Co se vám osvědčilo a funguje na vás? Nebo co vám naopak vůbec nefunguje? 

Vyzkoušejte minikurz Jak se zbavit starostí zdarma. 


Tags

Terapeutický průvodce, Terapie


Přečtěte si také